Більше пацієнтів отримають доступ до безоплатного лікування: Михайло Радуцький про урядове рішення
- 84
Відтепер більша кількість пацієнтів з орфанними (рідкісними) захворюваннями зможе отримати безоплатне лікування та матиме доступ до інноваційних та дороговартісних ліків.
Уряд ухвалив рішення про вдосконалення процедури укладання договорів керованого доступу, – повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
«Цей механізм також надає пацієнтам безоплатний доступ до інноваційних та дороговартісних ліків. Завдяки конфіденційності даних, включаючи вартість і кількість препаратів, виробники можуть пропонувати вигідніші умови закупівлі», – акцентував парламентар.
Він пояснив, що відтепер оптимізована державна оцінка медичних технологій, переговори щодо укладання таких договорів вестимуться групою, яку сформує Національна агенція «Медичні закупівлі України». Під час переговорів будуть використовувати інформацію органу оцінки медичних технологій та додаткові дані від МОЗ, що посилить прозорість процесу.
Радуцький нагадав, що закон про договори керованого доступу розроблявся їхнім комітетом і був ухвалений парламентом у 2021 році.
Крім того, додав він, влітку було проведено низку нарад, на яких пацієнтські організації та виробники ліків надали пропозиції, як покращити процедуру укладання таких договорів. Разом з МОЗ та НА «Медичні закупівлі України» були розроблені кілька змін, щоб за процедурою договору керованого доступу закуповувалося більше препаратів.
«У вересні запрацював дашборд з інформацією про статус договорів керованого доступу. Він дозволяє виробникам та пацієнтам побачити, на якому етапі процедури перебуває інноваційний лікарський засіб, та забезпечує прозорість процедури», – розповів очільник профільного комітету.
Наразі, повідомив він, уже укладено 15 договорів керованого доступу на закупівлю препаратів від низки рідкісних хвороб, зокрема, первинних імунодефіцитів, спінальної м’язової атрофії.
«Розширення списку лікарських засобів, що закуповуються за договорами керованого доступу, зокрема, новим препаратом «Еміцизумаб», допоможе значно знизити витрати на лікування», – зазначив Михайло Радуцький.