Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Більше ніж 800 громад розпочинають роботу з новим державним реєстром – реєстром адрес. Навіщо він знадобився

  • 156
Більше ніж 800 громад розпочинають роботу з новим державним реєстром – реєстром адрес. Навіщо він знадобився

В Україні розпочинають впроваджувати анонсований ще у минулого року Єдиний державний реєстр адрес (ЄДРА), мета якого – впорядкувати дані адресації об‘єктів нерухомості як в контексті містобудування, так і в контексті майнових прав. Наразі займатимуться цим більше ніж в 800 українських територіальних громадах, фахівці яких пройшли навчання зі здійснення та забезпечення організаційної, методологічної й технічної підтримки і супроводу громад під час наповнення ЄДРА.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, ще 412 громад зараз знаходяться на фінальній стадії навчання, яке проводить Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» та EU4DigitalUA. Ці громади доєднаються до процесу наповнення реєстру відразу після його завершення та підтвердження отриманих навичок.

«Впорядкування містобудівної документації неможливе без всієї інформації з наявними реєстрами нерухомого майна. Втім, щоб мати чітке розуміння ступеня цієї верифікації, необхідно впорядкувати процедуру присвоєння адрес. Іноді навіть зайва крапка, літера або зайве тире формує два об‘єкти нерухомості. Як наслідок – численні порушення у містобудівній документації. А українці через це часто не можуть отримати держпослуги у сфері нерухомості», – зазначила Голова комітету з містобудування.

Інформація з ЄДРА забезпечуватиме взаємодію між інформаційними системами на різних рівнях управління. Це дасть змогу громадянам мати достовірні дані в реєстрі та отримувати низку потрібних соціальних і адміністративних послуг: реєстрацію місця проживання, отримання пільг чи субсидії. Також даний реєстр убезпечить від шахрайства щодо прав власності на нерухомість.

Народна депутатка пояснила – коли йдеться про столицю, адресні питання можуть бути ще відносно впорядкованими, адже там можна досить легко знайти ту чи іншу адресу, але якщо говорити про невеликий населений пункт навіть під Києвом, картина геть інша. Це результат того, що протягом останніх 30 років, коли українські населені пункти постійно розвивалися і змінювалися, упорядкуванням адрес в них ніхто не займався, хоча постійно з‘являлися нові вулиці і змінювались назви наявних, а органи місцевого самоврядування ухвалювали  рішення на основі адресних даних досить хаотично. Це ставало на заваді швидкій процедурі реєстрації права власності та подекуди гальмувало отримання субсидії чи призводило до помилок із їхнім нарахуванням.

За словами Шуляк, в результаті підготовчої і навчальної роботи з особливостей наповнення і функціонування ЄДРА наразі в кожній області сформовано 24 команди «менторів» з 73 фахівців обласних військових адміністрацій, райдержадміністрацій та громад. Навчено 1099 фахівців органів місцевого самоврядування, які отримали відповідний сертифікат про готовність до роботи й підтвердили навички.

«Понад 800 навчених громад найближчим часом почнуть роботу з наповнення  ЄДРА, а ще 412, які знаходяться на фінальній стадії навчання, доєднаються відразу після його завершення та підтвердження отриманих навичок», – пояснила Олена Шуляк.

Парламентарка нагадала, що запровадження в Україні ЄДРА, який стане частиною містобудівного кадастру державного рівня, який незабаром почнуть вводити в дослідну експлуатацію, Уряд погодив на початку березня, оскільки його робота сприятиме подальшій цифровізації будівельної сфери і сприятиме зменшенню корупційних проявів в ній.

«Реєстр адрес буде постійно оновлюватись, адже поява нових адміністративно – територіальних одиниць, будівель, вулиць і зміна їх назв триває безперервно. Зараз наше завдання – навчити всі громади і центри компетенції при обласних військових адміністраціях правильному внесенню даних. Далі ми завершимо інтеграцію з РПЗМ і будемо долучати органи місцевого самоврядування і центральні органи виконавчої влади до активного користування», – зазначила Олена Шуляк.

Голова профільного комітету також наголосила, що ЄДРА буде частиною вже успішно реалізованого проєкту з цифровізації будівельних процесів – Єдиної електронної системи у сфері будівництва, яка своєю чергою буде частиною електронного містобудівного кадастру державного рівня. Завдяки е-системі вже вдалося досягти потужного антикорупційного ефекту – за 3 роки роботи ЄДЕССБ держава заощадила 11 млрд гривень, усунувши людський фактор, а реальний антикорупційний ефект від цифровізації будівельної галузі становить 1,5 млрд грн на рік. Запуск ЄДРА у складі ЄДЕССБ буде сприяти зростанню цього показника.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy