Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Більше інвестицій: В Україні планують створити фонд для стратегічних активів

  • 272
Більше інвестицій: В Україні планують створити фонд для стратегічних активів

В Україні можуть створити Український суверенний фонд, який буде державним інвестиційним фондом, що об’єднує в собі всі стратегічні активи. Це можуть бути акції державних чи публічних компаній, облігації, майно, дорогоцінні метали тощо.

Про це розповів народний депутат «Слуги Народу» Олексій Мовчан.

«Сьогодні в Україні всі державні підприємства знаходяться у підпорядкуванні різних міністерств та відомств, яких понад 80. Кожен з них керує цими активами на свій розсуд – далеко не завжди ефективно. Настав час весь цей хаос в управлінні, який є спадком і пережитком радянського режиму, припинити. Ми рухаємося в Європу, тож і система управління має бути європейською. Для цього і створюється Український суверенний фонд», – сказав він.

Фонд об’єднає всі стратегічні активи країни та буде займатись їхнім розвитком, залученням довгострокових інвестицій. Саме вони мають стати тією рушійною силою, яка допоможе українській економіці різко піти вгору після перемоги, пояснив Олексій Мовчан.

«Я впевнений, коли закінчиться війна, Україна стане головним будівельним майданчиком Європи. Іноземні інвестори активно вкладатимуть гроші в українську економіку, але їм будуть потрібні зрозумілі прозорі інструменти інвестування. Зараз щороку всі українські держпідприємства отримують 5-8 млрд дол. операційного прибутку. Концепція УСФ пропонує залучити до їх управління менеджерів з ринковими зарплатами та запровадить жорстку антикорупційну політику. Очікується, що це призведе до зростання операційного прибутку на 10 млрд дол.», – наголосив народний депутат.

Загалом ключова задача УСФ – зростання капіталізації українських державних активів із $40-50 млрд до $150-200 млрд за кілька років, підсумував представник «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy