Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Безпека в Чорноморському регіоні, інвестиції та захист кримських татар: підсумки робочого візиту Постійної делегації України в ПАРЄ до Туреччини

  • 4973
Безпека в Чорноморському регіоні, інвестиції та захист кримських татар: підсумки робочого візиту Постійної делегації України в ПАРЄ до Туреччини

Під час робочого візиту до Турецької Республіки члени Постійної делегації України в ПАРЄ обговорили співробітництво у сферах безпеки, інвестицій та захисту прав людини.

Керівниця делегації Марія Мезенцева та члени делегації, народні депутати фракції «Слуга Народу» Сергій Кальченко, Леся Забуранна, Павло Сушко – зустрілися із колегами з делегації Туреччини в ПАРЄ, міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, а також спікером Великих національних зборів Туреччини Мустафою Шентопом.

Марія Мезенцева наголосила на важливості цього візиту, адже турецька сторона вчергове підтвердила підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та невизнання спроби анексії Криму, а також заявила про підтримку євроатлантичних прагнень України.

Представники Туреччини підтвердили участь у Кримській платформі 23 серпня у Києві та запевнили у своїй підтримці в питанні відновлення прав та свобод кримських татар в окупованому Криму. Ця тема буде предметом розгляду Асамблеї на сесії у червні 2021 року саме завдяки позиції української делегації та активного сприяння у поверненні цієї доповіді в порядок денний цієї сесії.

«Ми розповіли турецьким колегам про пакет законів, який буде подано до Верховної Ради України, зокрема проєкти законів України про корінні народи, скасування вільної економічної зони Крим, про відзначення національних і релігійних свят корінними народами, а також про політв’язнів та їх підтримку з боку України», – розповіла Мезенцева.

За її словами, представники української делегації також обговорили з турецькими колегами питання безпеки у Чорноморському регіоні та можливість спільних проєктів у військовій та аерокосмічній галузях.
Окремою темою стало економічне співробітництво, зокрема участь Туреччини в інфраструктурних проєктах, будівництві, сфері сільського господарства в Україні.

«Зустріч виявилась напрочуд жвавою і плідною. Ми поспілкувалися про суднобудування на основі власних потужностей, підвищення кваліфікації турецьких спеціалістів на базі українських університетів та участь Туреччини в інфраструктурних проєктах. Пан міністр підкреслив, що Асамблея завжди у його серці, адже він був президентом Асамблеї, а також членом ПАРЄ довгі роки, тому надзвичайно поважає парламентські делегації», – сказала Марія Мезенцева.

На окрему увагу заслуговують результати зустрічі з головою парламенту Туреччини Мустафою Шентопом.

Марія Мезенцева передала вітання від голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова пану Шентопу, та поновила запрошення здійснити візит до України, який, на жаль, не відбувся через трагічні події в Туреччині в березні 2021 року.

Пан Шентоп висловив повну підтримку Кримській платформі. Крім того, сторони домовилися про розширення категорій дітей, яких турецька сторона запрошує безкоштовно оздоровитись на курортах Туреччини, зокрема йшлося про дітей з вадами зору.

«Ми вітаємо такі потужні сигнали з боку усіх гілок влади Туреччини, ми відчули справжню підтримку і підтвердження стратегічного партнерства», – резюмувала Марія Мезенцева.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy