Безпека на Чорному морі та реформи в Україні: підсумки засідання Міжпарламентської ради Україна – НАТО
- 9730
Реформи в Україні, співробітництво Україна – НАТО, безпекові виклики в Чорноморському регіоні, Кримська платформа як інструмент з деокупації Криму. Ці та інші питання обговорили парламентарі країн-членів НАТО, народні депутати України, українські високопосадовці 26 та 27 жовтня в Одесі під час засідання Міжпарламентської ради Україна – НАТО (UNIC).
У ньому також взяли участь члени Міжпарламентської ради Грузія – НАТО (GNIC) і Політичного комітету ПА НАТО, що об’єднує 27 членів парламентів з 12 країн.
Перший віцеспікер парламенту, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що за останні кілька років Україна значно просунулася вперед у питанні реформ, зокрема – безпекового сектора. Він також наголосив на високій підтримці перспективи членства України в НАТО серед громадян.
«Ми очікуємо якнайшвидшого надання ПДЧ в НАТО для України. Будемо закликати колег-парламентарів в гарному сенсі слова впливати на свої уряди, щоб цей процес пришвидшувати. В цьому контексті міжпарламентський діалог – одна з найбільш вдалих форм діалогу. Адже парламентарів різних країн об’єднує те, що ми всі представляємо свій народ. Відповідно можемо спілкуватися одне з одним, висловлюючи ті чи інші позиції, які цікавлять наших виборців», – заявив перший віцеспікер парламенту.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина додала, що Україна робить вагомий внесок у зміцнення євроатлантичної безпеки.
«Ми переконані, що подальше поглиблення відносин Україна – НАТО допоможе не лише зміцнити східний фланг НАТО, а й стане потужним чинником стримування Росії від агресивних дій проти нашої країни», – сказала вона.
Віцепрезидент Парламентської асамблеї НАТО Аттіла Местерхазі запевнив українських колег, що ПА НАТО продовжить закликати уряди країн, які до неї входять, підтримувати євроатлантичну інтеграцію України, засуджувати дії Росії на Сході України та ніколи не визнавати насильницьку і незаконну анексію Криму.
Учасники засідання Міжпарламентської ради Україна – НАТО (UNIC) також обговорили мілітаризацію Росією незаконно окупованого Криму, ситуацію на півострові, обмеження свободи судноплавства в Азовському морі.
У свою чергу перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила на важливості ініціативи «Кримська платформа», покликаної координувати міжнародні зусилля щодо мирного повернення незаконно окупованого півострова під контроль України.