Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Без участі реєстратора. Забудовниками спросили реєстрацію спеціальних майнових прав на майбутні об‘єкти нерухомості

  • 157
Без участі реєстратора. Забудовниками спросили реєстрацію спеціальних майнових прав на майбутні об‘єкти нерухомості

Забудовникам спростили реєстрацію спеціального майнового права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Відтепер первинна реєстрація буде відбуватися автоматично – без участі державного реєстратора через Єдину державну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ), де для цього запрацював відповідний функціонал.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

За її словами, це дозволить в автоматичному режимі надавати ДРРП електронні заяви про первинну реєстрацію спеціального майнового права на подільний об’єкт незавершеного будівництва (будинок) та його складові частини – майбутні об’єкти нерухомості (квартири, машино/паркомісця, приміщення тощо), для подальшої одночасної автоматичної реєстрації речових прав та обтяжень на такі об’єкти.

“Спеціальне майнове право (СМП) – різновид майнового права, яке засвідчує факт володіння і розпорядження об’єктом незавершеного будівництва, майбутнім об’єктом нерухомості. Для того, щоб зареєструвати таке право замовнику будівництва потрібно створити певні документи у ЄДЕССБ і оприлюднити детальну інформацію про об’єкт будівництва та дані про себе. Але заява про державну реєстрацію спеціального майнового права відтепер надаватиметься до ДРРП автоматично”, – розповіла очільниця профільного комітету.

Вона додала, що замовники будівництва таким чином отримають зручний сервіс, швидку реєстрацію об’єкта в режимі “без паперів” та зменшать витрати на це. Також запуск автореєстрацій убезпечить від вчинення шахрайських дій. Крім цього, автореєстрація стане корисною і для інвесторів, які матимуть змогу ознайомитися з коректною інформацією про об’єкти на порталі ЄДЕССБ та розуміти статус майбутнього об‘єкту нерухомості.

Реєстрація відбуватиметься за 4 кроки:

Створити заяву;
Підписати заяву;
Зареєструвати заяву;
Отримати результат державної реєстрації в ДРРП.

Після внесення в ЄДЕССБ заяви про реєстрацію СМП замовник зможе відслідковувати статус реєстрації об’єкта в ДРРП у картці заяви, а інвестори в нерухомість отримають можливість в реальному часі перевірити забудовника та об’єкт, що йому сподобався. Це, по суті, є додатковим захистом від шахрайських схем та зловживань недобросовісних гравців.

“Сьогодні на порталі ЄДЕССБ вже є 51 зареєстрована заява від замовників будівництва. Крім того, користувачі е-системи розпочали внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації СМП на понад 80 об’єктів будівництва. У рамках тестування автоматичної первинної реєстрації СМП – вже зареєстровано 2 об’єкти будівництва”, – розповіла Олена Шуляк.

Парламентарка повідомила, що наступними кроками в розширенні функціоналу ЄДЕССБ мають стати:

Запуск автоматичної видачі дозволів на будівництво об’єктів класу наслідків СС2 і СС3 за умови, якщо всі необхідні відомості містяться в національних електронних інформаційних ресурсах та інформація, яка подана замовником, пройшла успішну перевірку;
Введення автоматичного блокування видачі позитивного висновку експертизи проєктної документації, яка не пройшла перевірку в системі.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy