Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Без бюрократії, ПДВ і мита: Як імпортуватимуться товари на територію України в період воєнного стану

 • 5836
Без бюрократії, ПДВ і мита: Як імпортуватимуться товари на територію України в період воєнного стану

Звільнення імпорту від мита та ПДВ, призупинення реєстрації платником ПДВ для нових «спрощенців» замість анулювання, скасування податку на житлову нерухомість на територіях бойових дій та на територіях, окупованих збройними формуваннями Російської Федерації. Усе це передбачає ухвалений парламентом законопроєкт №7190.

«Ми вдосконалюємо норми податкового та митного законодавства для забезпечення ефективної роботи економіки держави у період війни. Тобто пристосовуємо таке законодавство до умов воєнного стану. Відтепер ввезення товарів, необхідних для оборони України та забезпечення гуманітарних потреб людей, буде максимально спрощено. Буде повністю звільнено від оподаткування ввезення транспортних засобів громадянами. Звільнено від ПДВ ввезення товарів, зокрема транспортних засобів суб’єктами спрощеної системи», – розповів голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Що змінюється:

Для імпортерів з 1 квітня 2022 р.:

 1. Імпорт товарів на територію України звільняється від мита. Таке звільнення не поширюється на товари походженням з РФ та тимчасово окупованих територій.
 2. До завершення воєнного стану звільняються від ПДВ операції із ввезення товарів «спрощенцями» І-ІІІ груп.
 3. Надається можливість декларувати товари за попередньою митною декларацією без пред’явлення їх митним органам.
 4. Скасовується обов’язок подавати дозвільні документи, необхідні при імпорті (санітарні, екологічні тощо) для переліку товарів, визначених Кабміном.

Для платників ПДВ при переході на спрощену систему оподаткування на період воєнного стану:

 1. Реєстрація платником ПДВ призупиняється (не анулюється).
 2. До завершення воєнного стану звільняються від ПДВ операції з ввезення товарів, крім товарів походженням з РФ та тимчасово окупованих територій.
 3. За всі товари, придбані з ПДВ до переходу на спрощену систему і використані під час перебування на спрощеній системі, після закінчення воєнного стану треба буде нарахувати ПДВ.

Для власників нерухомості:

 1. За 2021 та 2022 роки не сплачується податок на житлову нерухомість, розташовану на територіях бойових дій або на окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.
 2. З 1 березня 2022 року до 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, не сплачується податок на нежитлову нерухомість, розташовану на таких територіях, перелік яких визначається Кабміном.

Поділитись:

 • Facebook
 • Twitter
 • Telegram
 • WhatsApp
 • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy