Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Аукціон з приватизації ОГХК призначать на жовтень – Роксолана Підласа

  • 9503
Аукціон з приватизації ОГХК призначать на жовтень – Роксолана Підласа

Перенесення аукціону з продажу Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, найбільшого підприємства Європи з видобутку титанової сировини, допоможе підвищити його стартову ціну. Про це заявила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

31 серпня мав відбутися аукціон з продажу ОГХК, але Фонд держмайна його скасував.

«На аукціон встигли подати заявки 3 інвестори. Один із претендентів пов’язаний з колишнім орендатором двох титанових комбінатів, які зараз об’єднані в одну ОГХК. Ще один з претендентів – невідоме українське ТОВ, за яким не стоїть жоден системний інвестор», – пояснює Підласа.

За її словами, двоє з трьох заявників навіть не спромоглися подати повний пакет документів, а один не зробив обов’язковий внесок для участі в аукціоні. Тож обидва були дискваліфіковані.

«У цій ситуації спрацювала норма, яку просувала «Слуга Народу» – під час карантину не можна викупити підприємство за стартовою ціною. І один допущений до аукціону заявник означає скасування торгів», – повідомила депутатка.

Підласа розповіла, що Фонд держмайна вів переговори з двома десятками потенційних інвесторів, 18 із них підписали договір про нерозголошення та активно вивчали інформацію про підприємство. Але їм не вистачило відведених законом 2 місяців перед аукціоном, щоб детально вивчити всі дані про ОГХК та ухвалити рішення про участь в аукціоні.

«Треба було вивчити понад 10 тис. сторінок документів, погодити рішення з наглядовими радами та акціонерами, а це кропіткий та тривалий процес. Враховуючи, що ціла низка компаній просила про додатковий час, відтермінування аукціону є позитивним рішенням. Це допоможе залучити якісного інвестора, який забезпечить розвиток підприємства, а конкуренція дозволить підвищити стартову ціну – не 3,7 млрд грн, як зараз, а значно більше», – переконана Підласа.

За її словами приватизація відбудеться цього року, орієнтовно у жовтні, а держава отримає максимум надходжень до бюджету від продажу ОГХК.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy