Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Артем Кунаєв розпочав акцію «Створюємо ліси разом» на Запоріжжі (фоторепортаж)

  • 9695
Артем Кунаєв розпочав акцію «Створюємо ліси разом» на Запоріжжі (фоторепортаж)

На Запоріжжі стартувала акція «Створюємо ліси разом», яку запустили в межах всеукраїнського проєкту «Зелена країна». За планом, до кінця року в області висадять 6 млн саджанців на 1 тис. га.

До акції долучився член бюджетного комітету парламенту від «Слуги Народу» Артем Кунаєв. Саме він відстоював у Раді виділення рекордних 10 млн грн для реалізації програми в регіоні.

Разом з представниками влади та місцевого лісництва у перший день ініціативи він допомагав висадити 75 тис. дубів на 15 га земель у Мирненській ОТГ. Як це відбувалося – детальніше у нашому фоторепортажі.

Народний депутат розповів, що зараз лісистість в області становить трохи більше 3%. Це значно менший показник, ніж в інших регіонах. Тому з кожним роком погіршується екологічна ситуація, а також почастішали такі стихії, як пилові бурі та посуха.

«Висадка лісів – це саме те, що нам потрібно. Адже 1 гектар лісів за 1 рік в змозі абсорбувати 50 тонн пилу. А 1 гектар лісу може поглинути 5 тонн вуглекислого газу та виробити 4 тонни кисню», – сказав він.

Артем Кунаєв наголосив, що виділені 10 млн грн для області будуть витрачені на створення лише нових лісів. І він як народний депутат разом з колегами по парламенту проконтролюють ефективність використання цих коштів.

«Озеленнення ми робимо не для когось, а для себе. Адже ми тут живемо. І ми в змозі вирішувати наявні проблеми», – зазначив народний депутат від «Слуги Народу».

Начальник запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк повідомив, що загалом цьогоріч на Запоріжжі висадять нові ліси на значно більшій площі, ніж у попередні роки. Так, 2018-го в регіоні озеленили 616 га земель, 2019-го – 471 га, 2020-го – 444 га.

«Окремі ОТГ в області вже хочуть створювати власні ліси. Держлісгоспи виступлять як виконавці цих робіт. Все це йде в скарбничку для всієї держави», – заявив він.

Перший заступник міністра захисту і довкілля природних ресурсів Богдан Боруховський нагадав, що масштабне озеленення запущене після указу Президента Володимира Зеленського від 7 червня 2021 року. Документ передбачає висадження 1 млрд дерев та створення понад 1 млн га лісів по всій державі до 2023-го.

«За цим указом стоїть спроба залучити українців до створення зеленої країни, яка буде в спадок нашим дітям, внукам і правнукам. Впевнений, що висадження дерев кожної осені чи весни стане справжньою сімейною традицією», – заявив він.

Також перший заступник голови Держлісагентства Віталій Пунь нагадав про існування веб-сайту «Зелена країна». З його допомогою можна спостерігати за перебігом висадки дерев по всій державі в режимі онлайн.

«Кожен громадянин може долучитися до акції: посадити дерево, сфотографуватися, завантажити фото на цей сайт і внести свій вклад в озеленення держави», – відзначив він.

Нагадаємо, реалізація програми Президента «Зелена країна» допоможе збільшити показник лісистості держави з нинішніх 15,9% до мінімально необхідних 20%.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy