Антиолігархічні законопроєкти №№5599 і 5600 включать до порядку денного цього тижня
- 5912
Погоджувальна рада депутатських фракцій та груп під час засідання у понеділок, 20 вересня, проголосувала за включення антиолігархічних законопроєктів №№5599 і 5600 до порядку денного.
«Враховуючи, що в олігархів є значний вплив на багато процесів у країні, кожні дні та тижні, які ми даємо законам «відлежатися» чи пройти експертизу у Венеційській комісії, важливі. Тим паче, що цей процес може затягнутися на тривалі місяці. В українського народу немає стільки часу, щоб не проводити реформу деолігархізації, яка давно назріла, вже зараз», – заявив очільник партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.
За його словами, під час голосування за законопроєкт застосовуватиметься процедура постатейного розгляду, що не передбачає винесення на голосування окремих поправок.
«Комітет застосував постатейну процедуру розгляду. Вона полягає в тому, що формується кінцева редакція статті, і вона ставиться на голосування. Не кожна поправка піднімається, як ми звикли», – пояснив Олександр Корнієнко.
Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час засідання Погоджувальної ради зазначив, що боротьба з олігархами, яка нібито тривала останні 30 років, була, скоріше, уявною, ніж реальною. Проте пакет законопроєктів, ініційованих «Слугою Народу», розпочинає реальну реформу деолігархізації.
«Пакет антиолігархічних законопроєктів №№5599 і 5600 викликає неабиякий супротив з боку опозиції щодо їхнього ухвалення. Він виявляється, зокрема, в 11-ти тисячах поправок, поданих до законопроєкту, а також в нормах регламенту, які ми згадуємо чомусь тільки тоді, коли подібні законопроєкти в нас з’являються. Монобільшість вимагає ухвалення антиолігархічного пакету законів. Це є в нашій програмі, яку ми виконуємо», – сказав Данило Гетманцев.
Нагадаємо, рішенням комітету сформульовано 13 комплексних поправок до законопроєкту №5599, які враховують понад 200 пропозицій, що надійшли до комітету після першого читання. Доопрацьований законопроєкт точніше визначає коло осіб, до яких він застосовуватиметься, розширює поняття «участі у політичному житті», розширює коло осіб, котрі мають декларувати зустрічі з олігархом, забороняє олігархам фінансувати політичну агітацію і мітинги.