Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Анна Зарічна: Держава і громадськість мають стимулювати участь жінок у політиці

  • 135
Анна Зарічна: Держава і громадськість мають стимулювати участь жінок у політиці

Представництво жінок в українській політиці зростає, але все ще є недостатнім, особливо на рівні місцевої влади. Тому держава і громадськість мають стимулювати жінок до участі в політиці, в тому числі шляхом навчання.

Про це заявила на Форумі регіональних лідерів Кіровоградщини Анна Зарічна – депутатка Кропивницької міської ради від «Слуги Народу», лідерка руху ЗеЖінки Кіровоградщини.

«Зараз в нашому русі ЗеЖінки я ставлю дуже великий акцент на підтримку жінок, які бачать себе в політиці в подальшому. Ми організовуємо багато заходів, навчань, в тому числі відправляємо на навчання за кордон. Особисто навчалася в Європейській жіночій академії лідерства, де познайомилася з багатьма політичними лідерами та лідерками», – сказала Анна Зарічна.

Депутатка згадала, як під час передвиборчої кампанії 2020 року їй самій дуже не вистачало певних знань та компетенцій.

«Коли особисто я балотувалася в депутатки міської ради, в нас не було ніяких кейсів. Ми не знали, з чого розпочинати, не мали досвіду публічних виступів, ведення соціальних мереж, не вміли себе презентувати», – пояснила вона.

Також Анна Зарічна зауважила, що навіть у XXI сторіччі і навіть в країнах Європи ще не повністю зникли стереотипи щодо ролі жінки в суспільстві.

«Про це я завжди кажу нашим дівчатам, нашим лідеркам, нашим майбутнім депутаткам. Потрібно бути готовою до того, що ти завжди будеш стикатися зі стереотипами: мовляв, політика – не жіноча справа, ти маєш виховувати дітей. Тому ми транслюємо позицію, що кожен і кожна має рівні можливості, має право вибирати, ким він хоче бути і чим займатися», – розповіла депутатка.

Анна Зарічна також повідомила, що ЗеЖінки Кіровоградщини активно працюють в напрямку безбар’єрності.

«Безбар’єрність – це не лише про пандуси, а й про економічну, соціальну доступність, про надання якісних соціальних послуг. Ми працюємо в цьому напрямку і плануємо в серпні великий форум з безбар’єрності 2.0, на якому поділимося класними кейсами, новими напрацюваннями. Також ми плануємо великий Жіночий економічний форум, щоб підтримати жіноче підприємництво», – поділилася планами Анна Зарічна.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy