Андрій Вітренко: Київський транспорт у кризі, а мільярди гривень бюджету не приносять змін
- 126

Очільник фракції «Слуга Народу» у Київській міській раді Андрій Вітренко розповів про катастрофічний стан громадського транспорту в Києві та неефективність використання бюджетних коштів.
Транспортний хаос під час повітряних тривог
За словами Вітренка, Київ залишається чи не єдиним містом в Україні, де громадський транспорт зупиняється під час повітряної тривоги, що створює серйозні проблеми для мешканців. Особливо страждає Лівобережжя, яке фактично перетворюється на ізольований анклав після оголошення загрози.
«Багато киян працюють на правому березі, а живуть на лівому, тому проблема транспортного сполучення є критичною», – зазначив Вітренко.
20 мільярдів гривень на транспорт – де результат?
Попри те, що департамент транспорту оперує 20 мільярдами гривень щороку, а більша частина міського бюджету спрямовується саме на транспортну інфраструктуру, ситуація залишається незмінною.
«52% трамваїв і тролейбусів та 54% автобусів перебувають в аварійному стані, а середній вік вагона в Києві – 36 років. Нових автобусів і трамваїв досі немає, хоча залишок бюджету становить 12 мільярдів гривень», – зазначив Вітренко.
Російське програмне забезпечення у Київському метрополітені
«Ще одна кричуща проблема – залежність Київського метрополітену від російського програмного забезпечення. Його обслуговування обходиться міському бюджету в 800 тисяч гривень на рік. Як у 2024 році можна досі використовувати російське ПЗ, коли є альтернативи?», – наголосив очільник фракції «Слуга Народу» у Київській міській раді.
Проблема кадрів та рішення через профтехосвіту
Вітренко переконаний, що однією з можливих стратегій покращення ситуації є перепідготовка кадрів через професійно-технічні училища, які зараз простоюють. Він пропонує навчати там жінок та демобілізованих військових, адже опанувати професію водія можна за рік.
Чи справді не вистачає грошей?
За словами Вітренка, сьогодні в бюджеті закладено 5 млрд грн на компенсацію тарифів у метрополітені, 2,6 млрд грн на пасажирський та електричний транспорт і 1,2 млрд грн – на автотранспорт.
«На транспортну галузь виділяється достатньо коштів, щоб забезпечити хоча б відносну якість послуг. Але цього не відбувається. Попри багатомільярдні видатки, транспорт Києва залишається застарілим і небезпечним, а ефективного планування немає», – підсумував Вітренко.