Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Мотовиловець: Оренда державного та комунального майна повинна відбуватися лише на електронних майданчиках

  • 8423
Андрій Мотовиловець: Оренда державного та комунального майна повинна відбуватися лише на електронних майданчиках

Надання в оренду комунального майна є інструментом наповнення місцевого бюджету, а отже створення заможної громади. Про це розповів народний депутат від «Слуги Народу» та член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Мотовиловець під час презентації нового сайту оренди об’єктів державного майна orenda.gov.ua.

За його словами, цей механізм є ефективнішим для поліпшення життя в громадах, ніж просте надсилання запитів до державних органів з проханням виділити кошти на реалізацію проєктів.

«Закон про оренду – це закон про бізнес і про платників податків. Впевнений, що вони головні люди в нашій країні. І їм потрібно спілкуватися з державою максимально зручно. А максимально зручно – це не спілкуватися з державою, а спілкуватися з ІТ-рішеннями. Тому оренда повинна проходити в ІТ-рішеннях, на майданчиках Prozzoro чи на інших, які підключені до нього», – сказав він.

Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко розповів, що до 2020-го року оренда державної нерухомості мала складну процедуру. Вона тривала 6-9 місяців, а інформація про лоти була важкодоступною.

«Непрозора система сприяла корупції, недовірі до органів влади. У 95% випадках об’єкти державного майна передавалися в оренду заздалегідь визначеним орендарям за початковою ціною без проведення конкурсу. І визначала це якась чиновницька комісія підняттям рук згідно з дуже заплутаними критеріями», – розповів він.

Водночас після ухвалення нинішнім скликанням парламенту закону про оренду державного та комунального майна восени 2019 року в Україні запустили спеціаліальний сайт. З його допомогою кожен може вільно отримати повну інформацію про об’єкти оренди та взяти участь в аукціоні з оренди.

Таке ІТ-рішення вже продемонструвало ефективність. З початку року до бюджету України надійшло 1 млрд грн від оренди державного майна. Укладено 1985 нових орендних договорів, а загальна плата по них становить 16,6 млн грн на місяць. Зростання ціни на аукціонах вже склало в середньому 97%.

«Якщо раніше в останній звітний період до набуття чинності орендного законодавства лише в 3,6% випадках на вакантний для оренди об’єкт державної нерухомості претендувало двоє і більше учасників, то за результатами першого півріччя 2021-го – показник зріс в середньому в 7 разів. Конкуренція працює», – наголосив він.

Дмитро Сенниченко повідомив, що система оренди за допомогою ІТ-рішень й надалі удосконалюватимуть. Вже затверджене технічне завдання на модернізацію сайту orenda.gov.ua. Він стане комплексним порталом, який не лише міститиме інформацію про лоти – весь процес оренди буде повністю автоматизований.

«Всі дії, пов’язані з орендою державного майна, можна буде робити в декілька кліків. Це ліквідує можливість будь-якого стороннього впливу, забезпечить комфорт кожному, хто бажає орендувати державну нерухомість та сприятиме ще більшій прозорості», – заявив голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy