Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Костін: ВРП має бути совістю судової влади

  • 4975
Андрій Костін: ВРП має бути совістю судової влади

Вища рада правосуддя має бути совістю судової влади.

Про це на брифінгу сказав голова комітету з питань правової політики Андрій Костін, коментуючи законопроєкт про оновлення складу ВРП (№5068).

«Будь-яка людина, яка дійсно має підстави стверджувати, що суддя порушив щодо неї закон та правила професійної етики, наприклад, надаючи перевагу іншій стороні у справі, маніпулював своїми обов’язками, повинна відчути, що ВРП стоїть на захисті ефективного справедливого судочинства. ВРП мають довіряти і люди, і бізнес, і політики, і самі судді», – зазначив політик.

Андрій Костін пояснив, що судді повинні самі зрозуміти: треба діяти відповідно до закону. Вони мають побачити принципову позицію ВРП щодо будь-якої скарги, яка стосується неетичної, непрофесійної поведінки суддів. У результаті ми побачимо або зміну ставлення до ролі судді в суспільстві, до його відповідальності, або відставку суддів, які не захочуть наражатися на санкції, додав він.

«Маю надію, що законопроєкт про ВРП буде підтримано. До речі, у ньому багато положень, ідентичних до законопроєкту про ВККС. І вони базуються на тих же принципах, що пов’язані з рекомендаціями Венеційської комісії щодо ключової ролі наших міжнародних партнерів у формуванні органів судової влади на тимчасовій основі», – підсумував Андрій Костін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy