Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Костін спростував міф про «зовнішній контроль» під час формування ВККС

  • 5273
Андрій Костін спростував міф про «зовнішній контроль» під час формування ВККС

Відповідно до ухваленого сьогодні в цілому законопроєкту 3711-д, незалежні міжнародні експерти у конкурсній комісії матимуть вирішальний голос при відборі кандидатів до ВККС. Проте вони займатимуться лише добором кандидатів за квотою 2 особи на одну посаду. А от остаточно рішення буде ухвалювати державний орган – Вища рада правосуддя.

Про це під час брифінгу заявив голова комітету з питань правової політики Андрій Костін, спростовуючи міф про «зовнішній контроль» з боку міжнародних експертів.

«Це допомога наших міжнародних партнерів, і про це неодноразово принципово зазначав Президент Володимир Зеленський: ми відкриті до міжнародних партнерів з точки зору допомоги Україні у формуванні органів судової влади. Ця допомога означає, що конкурсна комісія за участі міжнародних експертів не ухвалює остаточного рішення, вона лише обирає кандидатів за квотою 2 кандидати на одну посаду. Остаточно вирішує орган державної влади України, а саме – Вища рада правосуддя. Саме це є запобіжником щодо того, аби не говорити про якийсь «зовнішній контроль», – пояснив Андрій Костін. Він додав, що ця модель підтримується міжнародними партнерами та Венеційською комісією.

Перший склад конкурсної комісії буде працювати два роки. Залучення міжнародних експертів до формування органів судової влади є тимчасовою нормою.

«Це запобіжник, який відповідає рекомендаціям Венеційської комісії. Через 2 роки роботи першого складу конкурсної комісії працюватиме комісія з 3 представниками від Ради суддів, 1 – від Ради адвокатів, 1 – від Ради прокурорів і 1 – від Національної академії правових наук», – наголосив Андрій Костін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy