Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Костін: Росія повинна повністю піти з території Донецької та Луганської областей

  • 6687
Андрій Костін: Росія повинна повністю піти з території Донецької та Луганської областей

У Мінських угодах для України головне, щоб Росія повністю пішла з території Донецької та Луганської областей, і після цього наша держава сама налагоджуватиме там мирне життя.

Про це заявив в інтерв’ю РБК-Україна народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету з питань правової політики, в.о. першого заступника голови української делегації в ТКГ Андрій Костін.

Він розповів, що Україна неодноразово і на засіданнях політичної підгрупи, і на засіданнях ТКГ, і на рівні Нормандського формату пропонувала частину часу роботи політичної групи зарезервувати для того, щоб доопрацьовувати ті закони, що безпосередньо згадані в Мінських угодах і які передбачають їхнє обговорення або узгодження.

Але на кожному засіданні політичної підгрупи Росія не підтримує ці пропозиції і це сигнал того, що РФ просто хоче, щоб була підтримана її позиція – фактично переписування Мінських угод, замість того, щоб намагатися досягти домовленості в межах Мінських угод, якими б складними вони не були, переконаний в.о. першого заступника голови української делегації в ТКГ.

Що стосується плану дій щодо виконання Мінських угод, який розробляється в політичній підгрупі ТКГ, то тут є дуже багато різних підходів, зокрема спроби другої сторони по суті переписати Мінські домовленості, включивши туди все те, що задовольняє їхні інтереси, звернув увагу Андрій Костін.

«Однак всі домовленості повинні відповідати інтересам України, що ми і відстоюємо. Дискусія про цей план дій дуже складна», – наголосив він.

Водночас Андрій Костін зауважив, що Мінські угоди не включають в себе ті елементи, які за фактом повинні в них бути присутніми, адже їхня реалізація передбачалася до кінця 2015 року.

«Минув час, за який російська сторона зробила багато чого, що суперечить Мінським угодам – вона перевела ОРДЛО на рублеві розрахунки, роздала сотні тисяч російських паспортів, залучає їхніх власників до голосування на виборах до органів влади РФ. Ми усвідомлюємо, що в Мінських угодах нічого не сказано, наприклад, про розмінування, вихід з рублевої зони, паспортизацію та багато інших питань. Ці елементи в Мінських угодах не згадуються, але за фактом їх потрібно якимось чином вирішувати», – підсумував голова комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy