Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Костін: Оновлення ВРП – це інструмент перебудови судової системи

  • 5114
Андрій Костін: Оновлення ВРП – це інструмент перебудови судової системи

Парламент підтримав у цілому законопроєкт №5068 про оновлення складу ВРП, що дозволить перебудувати судову систему.

Про це заявив очільник Комітету з питань правової політики, народний депутат від «Слуги Народу» Андрій Костін.

«Сьогодні ми, як ніколи, налаштовані на те, щоб запустити ВККС і оновити склад ВРП. Ми хочемо поставити крапку в дискусії про те, скільки членів ВРП, будучи доброчесними, збережуть свій статус. Але обидва процеси – досить тривалі. І треба розуміти, що після позитивного голосування за ці два законопроєкти система автоматично не перебудується. Ми отримаємо лише інструменти для того, щоб розпочати її перебудову», – зазначив він.

Документ передбачає створення Етичної ради за участі наших міжнародних партнерів.

«Етична рада вважається повноважною у разі затвердження у її складі не менше 4 членів. Рада надає висновок щодо відповідності кожного кандидата критеріям професійної етики та доброчесності, а також список кандидатів, рекомендованих для обрання на посаду члена ВРП», – пояснив він.

Перший склад Етичної ради формується з 3 осіб із числа суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та 3 осіб, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, відповідно до міжнародних або міждержавних угод.

Важливо, що рішення ради ухвалюється більшістю голосів від присутніх членів за умови, що воно підтримано двома голосами членів Етичної ради, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями.

«У разі однакової кількості голосів “за” і “проти,” проводиться повторне голосування. За однакової кількості голосів “за” і “проти” під час повторного голосування, голоси членів Етичної ради, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними», – підсумував він і додав, що це – рекомендація Венеційської комісії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy