Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Костін назвав головні гуманітарні питання на рівні ТКГ

  • 6364
Андрій Костін назвав головні гуманітарні питання на рівні ТКГ

На рівні Тристоронньої контактної групи вирішення гуманітарних питань є пріоритетом і має відбуватися постійно та паралельно, а також не може бути поставлене в залежність від динаміки переговорного процесу по всіх інших напрямках. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів голова Комітету з питань правової політики від «Слуги Народу», в.о. першого заступника голови української делегації в ТКГ Андрій Костін.

За його словами, перше з основних завдань – це обмін. Всі наші громадяни, які незаконно утримуються на непідконтрольній території, повинні бути повернуті додому.

«Для всього цивілізованого світу першочерговим завданням є порятунок громадян своєї країни, їхня свобода і безпека. Тому Україна наполягає на першочерговому вирішенні гуманітарних питань, тобто безумовний обмін всіх на всіх – з нашого боку підготовлено все, що можна, і про це давно всім відомо. З весни 2020 року ми постійно подаємо оновлені та уточнені списки для обміну», – сказав він.

Андрій Костін додав, що РФ використовує це питання як інструмент підвищення ставок в переговорному процесі з інших питань.

«Це абсолютно неприпустимо. Про це йдеться на всіх зустрічах і в тому числі в “нормандському форматі”», – зазначив Андрій Костін.

Другим питанням є безумовний допуск Міжнародного комітету Червоного хреста.

«Ще в 2019 році, відразу після Паризького саміту, ми прийняли необхідний закон і забезпечуємо такий доступ. А на окупованих територіях цього не робиться. І у нас досі немає інформації щодо деяких наших людей. У нас є інформація, що наші громадяни там, але їх неможливо знайти, ми навіть не знаємо, чи живі деякі з них», – розповів в.о. першого заступника голови української делегації в ТКГ.

Третім головним гуманітарним питанням на рівні ТКГ є відкриття контрольно-пропускних пунктів, зазначив Андрій Костін. Україна зробила все необхідне для цього: все побудовано, відкрито, інфраструктура підготовлена. І на кожному засіданні ТКГ, і на кожному засіданні радників «нормандського формату» піднімається це питання.

«Наприкінці минулого року Кабінет Міністрів своїм рішенням спростив прохід через КПВВ. Тобто людина, яка переходить на підконтрольну територію, просто здає експрес-тест на ковід, і все, більше немає взагалі ніяких обмежень. На жаль, з боку окупованих територій навіть існуючі раніше пропускні пункти більшу частину часу залишаються закритими. Якщо ми робимо все для спрощення проїзду громадян в обидві сторони, то російська сторона постійно перешкоджає поїздкам громадян до рідних для вирішення сімейних питань, на лікування або навчання», – заявив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy