Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Костін: Міжнародні експерти відіграватимуть ключову роль у формуванні судової системи

  • 5130
Андрій Костін: Міжнародні експерти відіграватимуть ключову роль у формуванні судової системи

Ключову роль у роботі конкурсної комісії з відбору членів ВККСУ та Етичної ради при ВРП відіграватимуть міжнародні експерти. Відповідні рекомендації Венеційської комісії були враховані при підготовці законопроєкту № 3711-д до другого читання.

Про це заявив голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

За його словами, у рекомендаціях Венеційської комісії було закладено принцип ухвалення рішень не більшістю голосів, як пропонував законопроєкт, а половиною складу Етичної ради. З переважною думкою міжнародних експертів.

«Етична рада при ВРП і Конкурсна комісія з відбору членів ВККС складатимуться з шести осіб. Загальна модель: рішення ухвалюється чотирма голосами за умови, що два з них належать міжнародним експертам. У цій частині формули дотримується ключова роль міжнародних експертів. Якщо ж голоси діляться порівну, то трійка, в якій не менше двох міжнародних партнерів, фактично ухвалює рішення. Знову-таки, спираючись, насамперед, на думку міжнародників», – пояснив Андрій Костін.

Він наголосив, що це досить унікальна модель: міжнародні партнери не просто беруть участь у формуванні судової системи держави, а відіграють при цьому ключову роль.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy