Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Клочко: Пандемія та агресія РФ не завадять нам втілювати реформу децентралізації надалі

  • 8978
Андрій Клочко: Пандемія та агресія РФ не завадять нам втілювати реформу децентралізації надалі

Попри складну ситуацію в економіці, пов’язану з пандемією коронавірусу та російською агресією, реформа децентралізації, визнана найуспішнішою не тільки експертами, а й звичайними громадянами, триватиме. Це принципова позиція Президента України Володимира Зеленського та політичної партії «Слуга Народу».

Про це голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та місцевого самоврядування Андрій Клочко заявив під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави», що триває 11-12 листопада у містах Києві, Краматорську, а також онлайн.

Він зауважив, що за результатами місцевих виборів 2020 року, органи місцевого самоврядування було сформовано на новій територіальній основі, а новоутворені об’єднані територіальні громади отримали широкі повноваження та перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державою. Це дозволило усунути корупційні ризики, адже громади перестали залежати від волі районного чи обласного начальства.

Андрій Клочко також повідомив, що роботу над законопроєктом про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади вже фактично завершено. Також у планах комітету на наступний рік розроблення законопроєктів про міські агломерації та про гірські території, а також нова редакція закону про місцеве самоврядування.

Нагадаємо, форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» організований Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою, Луганською та Львівською обласними державними адміністраціями за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».

Захід проводиться щорічно з 2017 року з метою обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом і, зокрема, в Донецькій та Луганській областях. Захід відбудеться у двох локаціях – Київська студія (м. Київ) та Східна студія (м. Краматорськ) – та із залученням спікерів із регіонів України (онлайн).

Планується, що під час форуму будуть обговорені актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy