Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Герус: Завдяки переведенню ЗАЕС на живлення від української енергосистеми вдалось уникнути катастрофи

  • 483
Андрій Герус: Завдяки переведенню ЗАЕС на живлення від української енергосистеми вдалось уникнути катастрофи

Дії російських загарбників спричинили перше в історії повне відключення Запорізької атомної електростанції. Завдяки переведенню ЗАЕС на живлення від української енергосистеми катастрофи вдалося уникнути.

Про це в ефірі 24 каналу розповів голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат від «Слуги Народу» Андрій Герус.

«Зупинка ЗАЕС, а особливо повне відключення усіх енергоблоків – це серйозно. Адже така велика атомна станція має власні потреби в електроживленні: повинні постійно працювати насоси, щоб охолоджувати реактори. Тому справді відбулась доволі екстраординарна ситуація – спочатку аварійно був відключений один енергоблок, а потім спрацювала система захисту та відключився інший. Аби працювали усі захисні системи і здійснювалось охолодження енергоблоків, українська енергосистема подавала електроенергію на ЗАЕС», – коментує Андрій Герус.

Зупинка ЗАЕС була спричинена тим, що російські окупаційні війська обстріляли окремі ділянки біля станції. Це спричинило пожежу на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поруч із АЕС.

Врятувати ж ситуацію вдалось завдяки тому, що ЗАЕС отримала електроенергію з української енергосистеми. Тому всі процеси охолодження пройшли вчасно і справно.

«Що буде, якщо російські окупанти будуть продовжувати обстріли, не знає. Це вже питання до міжнародного співтовариства, від якого необхідна відповідна реакція на такі дії російських військ. Ми можемо давати диспетчерські команди від НЕК «Укренерго», тримати зв’язок із українським персоналом, але на станції крім нього є представники російського «Росатому». І найгірше – там є російські військові, які зовсім не розуміють серйозності місця, в якому знаходяться», – додав Андрій Герус.

Голова Комітету зауважив, що Україна має необхідні резерви, аби споживачі на підконтрольній українській владі території не відчули наслідків дій окупантів на ЗАЕС.

«Ми можемо використовувати потужності від інших електростанцій – вугільних, гідроелектростанцій. Робота енергетиків останні місяці була спрямована на те, щоб вибудувати систему так, щоб ми могли спокійно жити, навіть якщо якась електростанція перестає працювати», – сказав він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy