Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Герус закликав Європу посилити санкції проти рф у сфері енергетики

  • 176
Андрій Герус закликав Європу посилити санкції проти рф у сфері енергетики

Європа разом з Україною може досягти спільної цілі: незалежності від російських енергоносіїв, а також кліматичної нейтральності. Для цього потрібні подальші та серйозніші санкції проти росії у сфері енергетики.

Про це заявив голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус у парламенті Швеції під час виступу з доповіддю про стан енергосистеми України після російських ракетних ударів.

«До сьогодні немає санкцій проти російської ядерної компанії «росатом», яка скоїла ядерний тероризм, захопивши Запорізьку АЕС. Вона продовжує розвивати нові проєкти у світі, включаючи, на жаль, росію. Досі немає належних санкцій проти російського газу, включаючи LNG та LPG», – сказав він.

За словами народного депутата, український парламент та уряд зосереджені на питаннях відновлення енергетичної системи України, енергоефективності, розвитку «зеленої» енергії та розподіленого виробництва енергії, а також в розбудові конкурентних енергетичних ринків та їх інтеграції з європейськими.

«Нам важлива надійність енергопостачання. Ми працюємо над децентралізованою генерацією. Зауважу, що енергетичні системи України та Європи пов’язані технічно, Україна відновила експорт електроенергії до Європи, продаючи «зелену» енергію з відновлюваних джерел своїм європейським партнерам. Україна хоче стати частиною інтегрованого європейського енергетичного ринку», – зазначив Андрій Герус.

Енергетична безпека України – це реальна проблема, переконаний голова комітету.

«Ми пройшли жахливу зиму, оскільки під час повномасштабного вторгнення росіян на українську енергетичну систему було запущено 1200 ракет та безпілотників. Внаслідок обстрілів росіянами було серйозно пошкоджено близько 50% енергетичної інфраструктури в Україні, частина з неї була повністю знищена», – повідомив політик.

Наразі, зауважив Андрій Герус, Україна стоїть перед великим викликом – відновити свою енергетичну систему, одночасно зробивши її прозорішою та більш кліматично нейтральною.

Нагадаємо, сьогодні, в Риксдазі, шведському парламенті, проходить міжпарламентська конференція щодо викликів та можливостей майбутнього енергопостачання Європи.

Міжпарламентська конференція організована Комітетом Риксдагу з питань промисловості та торгівлі, у межах головування Швеції в Раді Міністрів ЄС.

Учасниками конференцій є, зокрема, представники комітетів шведського Парламенту, Європейської Комісії, французького парламентського Комітету з економічних питань, Міністр енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебба Буш, депутати Європейського Парламенту, шведських аналітичних центрів та науково-дослідних інститутів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy