Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Герус розповів про переваги імплементації Четвертого Енергопакета ЄС

  • 247
Андрій Герус розповів про переваги імплементації Четвертого Енергопакета ЄС

Україна та інші країни-члени Енергетичного Співтовариства, які мають євроінтеграційні прагнення та перспективу об’єднання енергетичних ринків з ринками ЄС, повинна гармонізувати національне законодавство відповідно до низки нормативних документів ЄС, з яких і складається Четвертий Енергопакет ЄС.

Про це заявив голова комітету, народний депутат «Слуги Народу» Андрій Герус за підсумками комітетських слухань на тему: «Впровадження Україною Четвертого Енергопакета ЄС «Чиста енергія для усіх європейців».

«Сьогодні ми зустрілись тут, щоб презентувати Четвертий Енергопакет, обговорити нормативні документи, що є його складовими, показати переваги та окреслити участь головних стейкхолдерів в процесі його імплементації. Від цього залежить подальша інтеграція українського ринку з європейським», – пояснив він.

Як зауважив Андрій Герус, відповідно до Четвертого Енергопакета ЄС, до 2030 року частка «зеленої» енергетики у загальному виробництві електроенергії має становити 32%. Також йдеться про необхідність посилення впровадження енергоефективних заходів. Очікується, що споживання енергоресурсів за рахунок енергоефективності буде скорочено на третину.

«Однак імплементація 4 Енергопакета є ще й корисною для нас з точки зору демонополізації енергоринку і розвитку розподіленої генерації. Тут йдеться насамперед про те, що кожен споживач зможе виробляти електроенергію, споживати і безпроблемно реалізовувати надлишки електроенергії, які не спожив сам, на ринку. Цей підхід вже зараз починає реалізовуватись в Україні. Нещодавно Парламентом був прийнятий відповідний Закон. Вже зараз триває будівництво розподіленої генерації – встановлюються сонячні електростанції, які працюють перш за все для власних потреб споживача. У майбутньому буде змога продавати надлишки в мережу, об’єднувати установки з виробництва та/або споживання та/або зберігання електроенергії», – сказав Андрій Герус.

Чим більше буде таких споживачів, тим кращою буде конкуренція, що має позитивно вплинути на ціни для споживачів енергоресурсів.

«Ну і основне – якщо розвиватиметься розподілена генерація, ми менше будемо залежати від великих виробників електроенергії та великих підстанцій. Це сприятиме більшій надійності постачання електроенергії кінцевому споживачу», – додав він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy