Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Герус розповів про можливості енергетичного співробітництва з Європою

  • 362
Андрій Герус розповів про можливості енергетичного співробітництва з Європою

Зміна поставок нафтопродуктів, експорт та імпорт електроенергії, надання інфраструктури для зберігання газу – Україна має достатньо ресурсів для розвитку енергетичного співтовариства з європейською стороною.

Про це сказав голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус на парламентському Пленумі Енергетичного Співтовариства в Брюсселі.

«По-перше, завдяки синхронізації української енергетичної системи з європейською є технічна можливість здійснювати експорт і імпорт електричної енергії з відновлюваних джерел енергії. Україна може частково покривати дефіцит електроенергії, який зараз існує на європейському енергоринку», – зазначив він.

Також наразі Україна повністю змінила логістику постачання нафтопродуктів.

«Ринок переорієнтувався з поставок росії та Білорусі на поставки з Європи: Польща, Румунія, Угорщина та Словаччина. Україна вже мала діалог з Польщею та Румунією щодо покращення транспортної інфраструктури та адміністрування відповідних процедур для швидкої поставки нафтопродуктів», – розповів голова комітету.

Окрім того, наша держава планує розвивати інтеграцію з європейськими ринками в газовому секторі. Йдеться насамперед про використання європейськими компаніями наявної інфраструктури для зберігання газу (ПСГ) та розбудову нової. Україна працюватиме над тим, щоб забезпечити максимальні параметри безпеки, а також створюватиме для європейської сторони привабливі умови, пояснив Андрій Герус.

«Експорт біометану та біогазу. Україна розвиває ринок біометану та біогазу, вже скоро ми зможемо запропонувати цей вид палива європейському ринку», – зауважив народний депутат і подякував європейським країнам за підтримку, яку Україна отримала за період війни і ті досягнення, які були здобуті завдяки роботі європейських партнерів та української сторони.

Зокрема йдеться про прискорення процесу синхронізації української енергетичної системи з європейською. Приєднання до ENTSO-E важливе для України: для її енергетичної безпеки та для розвитку енергетичного ринку на основі європейських принципів, підсумував він.

Також Голова Комітету подякував за рішення, прийняті стосовно росії, та закликав депутатів парламентів європейських країн та Європарламенту до негайного посилення санкцій проти рф.

«Необхідно вводити ембарго на всі російські енергоресурси: нафту, газ і вугілля, а також розглядати інші інструменти, наприклад, імпортні мита. Якщо ми будемо діяти разом, якщо кожна країна зробить свій внесок – нам вдасться побороти агресію російської федерації та перемогти у цій війні», – зазначив у своєму виступі перед членами парламентів держав Договірних Сторін Енергетичного Спільноти та Європейського парламенту Андрій Герус.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy