Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Герус назвав позитивні сигнали, які дозволяють інвестувати в газовидобувну галузь України

  • 201
Андрій Герус назвав позитивні сигнали, які дозволяють інвестувати в газовидобувну галузь України

Попри обставини, які склалися у зв’язку з широкомасштабним вторгненням рф, газовидобувна галузь України має позитивні сигнали для залучення інвестицій.

Про це заявив голова комітету Андрій Герус під час форуму «Ukrainian Gas Open 2023».

Серед позитивних сигналів він виділив насамперед коригування рентної ставки протягом останніх років: «Зниження ренти за видобування газу однозначно покращило умови роботи наших газовидобувних компаній».

По-друге, заходи, що вживаються НАК «Нафтогазом» для де-факто компенсації заборони експорту природного газу. Компанія зараз купує у приватних видобувників великі обсяги на прозорих ринкових засадах.

«Звісно, що після зими буде змога говорити про послаблення заборони експорту. Поки це рішення діє з вагомих причин – в Україні минула зима була складною, наступна буде також. Газ використовується також і для забезпечення стабільної роботи електроенергетики, зокрема критичний попит на газ має теплова генерація», – сказав Андрій Герус.

За його словами, влада має розуміння, що ринок очікує лібералізації насамперед двосторонньої торгівлі з країнами ЄС.

«Сьогодні в парламенті ми маємо законодавчі ініціативи, які покращать і полегшають роботу газовидобувних компаній, зокрема йдеться про законопроєкт №4344», – зауважив представник «Слуги Народу».

По-третє, сприятливі умови зберігання газу в українських підземних сховищах. Голова Комітету заявив, що порівняно з минулим роком, кількість іноземних компаній, які використовують українські ПСГ, збільшилась.

«На мою думку, необхідно переосмислити ризики щодо газовидобутку, про які говорять, тоді інвестиції будуть не після нашої перемоги, а зараз. Я впевнений, що є багато регіонів в Україні, куди можна інвестувати з відносно невеликими ризиками. Сподіваюсь, що приклад з нарощуванням обсягів зберігання газу в ПСГ стане для інвесторів показовим і процеси будуть налагоджуватись в суміжних секторах», – підсумував Андрій Герус.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy