Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Герус: Конкуренція на газовидобувному ринку сприятиме встановленню кращої ціни для споживачів

  • 8599
Андрій Герус: Конкуренція на газовидобувному ринку сприятиме встановленню кращої ціни для споживачів

На газовидобувному ринку України мають працювати і державні, і приватні компанії, адже це сприятиме здоровій конкуренції на ринку. На цьому наголосив голова парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус після відвідування найбільших родовищ з видобутку природного газу на Полтавщині та Харківщині.

«Маємо приділити увагу конкуренції на ринку. Ми відвідали державну компанію Укргазвидобування і приватні компанії. Для України важливо, щоб видобуток газу здійснювали різні компанії – і державні, і приватні. Це сприятиме здоровій конкуренції на ринку. Чим більша конкуренція, тим кращу ціну отримають споживачі», – сказав він.

За його словами, попри те, що державні компанії є локомотивом газовидобування, на ринку існує десяток дуже активних компаній. Вони багато бурять і за низкою показників ефективності є прикладом для держкомпаній.

«Приватні компанії сприяють конкуренції, дають роботу багатьом людям. Сюди, у Полтавську і Харківську області, приїжджають працювати навіть із Західної України. Також вони платять ренту до держбюджету, а частина ренти йде до місцевих бюджетів», – заявив він.

Також Андрій Герус наголосив на необхідності збільшувати видобуток газу та стимулювати цю галузь.

«Вже є стимулююча ставка ренти, вона становить 6% для глибоких свердловин. Але існують деякі бюрократичні питання, які не завжди врегульовані. Ми будемо налагоджувати діалог газовидобувних компаній з владою. Адже досвід показав: така співпраця допомагає», – розповів очільник комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy