Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Андрій Герус: Держава створила стимули для виробництва бізнесом «зеленої» електроенергії

  • 154
Андрій Герус: Держава створила стимули для виробництва бізнесом «зеленої» електроенергії

Держава створила для бізнесу стимули для будівництва розподіленої генерації з відновлюваних джерел енергії.

Про це розповів голова Комітету з питань енергетики, народний депутат «Слуги Народу» Андрій Герус під час воркшопу «Сонячні електростанції: ефективність, окупність та як це працює».

По-перше, ухвалено закон про відновлення та зелену трансформацію енергетичної системи України, яким, серед іншого, запроваджено механізм самовиробництва.

Цей механізм дає змогу споживачам встановлювати електроустановки, що генерують електроенергію для власних потреб, при цьому неспожиту електроенергію споживачі зможуть продавати своєму постачальнику для подальшого використання в енергосистемі.

Зазначений механізм дасть стимули для встановлення генерації в місцях споживання.

«Найчастіше сонячні електростанції бізнес будує для того, аби виробляти електроенергію для власного споживання, але на кожному підприємстві є період зниження споживання, тоді й можна скористатись можливістю продажу електричної енергії в мережу», – сказав Андрій Герус під час свого виступу.

По-друге, державними банками, зокрема Укргазбанком та Ощадбанком, розроблені кредитні програми для фінансування всіх видів «зелених» електростанцій.

По-третє, після лібералізації оптового ринку електричної енергії, власники сонячних електростанцій мають стимули встановлювати акумулюючи потужності – energy storage. Установки зберігання енергії дають можливість продавати електричну енергію в години, коли ціни є вищими.

«Вважаю, що 2024 рік стане роком інвестицій і запуску установок зберігання енергії (energy storage). За рахунок того, що в одні години електрична енергія буде дешевша, а в інші – дорожча, власники СЕС ставитимуть установки зберігання енергії, аби накопичувати її у профіцитні години і продавати в дефіцитні. Для власників energy storage не важливо, яка ціна електричної енергії, для них важлива різниця між цінами у різні години», – зазначив голови комітету.

Андрій Герус зауважив, що кожен новий об’єкт виробництва та зберігання електричної енергії є елементом мережі розподіленої генерації електроенергії. Мережа з сотень малих електростанцій в результаті допоможе підвищити стійкість та гнучкість об’єднаної енергосистеми та забезпечить електроенергією споживачів в умовах воєнного стану.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy