Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Анастасія Радіна: Сьогодні в країні є запит суспільства на перевірку статків посадовців

  • 389
Анастасія Радіна: Сьогодні в країні є запит суспільства на перевірку статків посадовців

Усі посадовці повинні відзвітувати про свої статки за 2021- 2023 роки й далі, щоб більше не було проміжків, не покритих річними деклараціями. Це особливо важливо в умовах, коли в країні триває війна.

Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу», голова комітету з питань запобігання та протидії корупції Анастасія Радіна, коментуючи ухвалений у першому читанні законопроєкт щодо повернення електронного декларування.

«У парламенті були різні пропозиції, однак у підсумку всі прийшли до усвідомлення, що жодна амністія у питанні декларування не є прийнятною. У документі передбачено, що повноваження НАЗК щодо перевірки уже поданих декларацій будуть відновлені відразу ж після набуття чинності законом. Що стосується декларацій, які не були подані раніше, то тут, на мою думку, ітиметься про 90 днів або трохи більше на те, щоби подати декларації», – зазначила вона.

Наразі законопроєкт передбачає часткове відкриття реєстру декларацій.

«Законопроєкт передбачає забезпечити публічний доступ до декларацій, але при цьому передбачено обмеження ідентифікуючої інформації про членів сім’ї, третіх осіб та місце проживання. Я буду переконувати колег у тому, щоб передбачити більше публічності, оскільки на це є запит суспільства. Бажання громадян бачити й перевірити статки посадовців є абсолютно виправданий у нинішній ситуації, коли країна й армія перебувають фактично на краудфандингу», – наголосила народна депутатка.

Не будуть подавати декларації у звичайні строки військовослужбовці та особи, які перебувають на передовій чи на території ведення бойових дій.

Окрім того, за законом не передбачається жодного пом’якшення кримінальної відповідальності. Анастасія Радіна називає це неприпустимим, тож у цьому питанні правила залишаються такими, якими вони є.

«Водночас не варто забувати, що більшість декларантів – доброчесні громадяни. І для них заповнення декларацій має стати простішим, для цього ми передбачаємо можливість надання доступу до інформації з державних реєстрів. Це спростить і життя декларанта, і перевірки НАЗК. Тут дуже важливо, щоб НАЗК при перевірці декларацій концентрувалося на виявленні брехні в документах, ознак незаконного збагачення, а також підстав для того, щоб говорити про необґрунтованість активів та їх конфіскацію», – зауважила представниця «Слуги Народу».

Вона нагадала, що ухвалення документа є нашим зобов’язанням перед МВФ, також цього чекають наші партнери в ЄС.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy