Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Анастасія Радіна: обов'язковість обрання очільників НАБУ та ДБР за конкурсом має бути зафіксована в Конституції

  • 6421
Анастасія Радіна: обов'язковість обрання очільників НАБУ та ДБР за конкурсом має бути зафіксована в Конституції

Фракція «Слуга Народу» пропонує зафіксувати в Конституції України, що призначення очільників Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань має відбуватися за конкурсом.

Про це повідомила голова Комітету з питань антикорупційної політики, депутатка від «Слуги Народу» Анастасія Радіна.

Відповідний законопроєкт № 5133 зареєстрований у Верховній Раді, його підписали 234 народних депутати. 11 березня Комітет з питань правової політики рекомендував включити його до порядку денного сесії.

«Ми як фракція «Слуга Народу» першими робимо крок, пропонуючи зафіксувати в Конституції України, що призначення на такі важливі посади має відбуватися за конкурсом. Не політично, не кулуарними домовленостями еліт, а за результатами конкурсу», – наголошує депутатка.

Документ також передбачає, що призначення та звільнення з посад директора НАБУ та директора ДБР відбувається Президентом України за згодою Верховної Ради. Це забезпечить максимальну незалежність цих органів, не порушуючи балансу конституційних повноважень глави держави та парламенту.

Анастасія Радіна наголошує, що цим законопроєктом парламент нарешті врегулює порядок призначення директора НАБУ. Адже право Президента призначати очільника Національного антикорупційного бюро наразі не прописане в Конституції, через що КСУ визнав призначення чинного директора НАБУ у 2015 році неконституційним.

«Це рішення КСУ не підриває повноваження чинного директора, але фактично унеможливлює призначення нового, доки не буде зроблена нова процедура. Ми цю ситуацію виправляємо», – пояснила очільниця Комітету з питань антикорупційної політики.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy