Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Акциз на солодкі напої дозволить додатково залучити 6 млрд грн: Куди підуть кошти

  • 581
Акциз на солодкі напої дозволить додатково залучити 6 млрд грн: Куди підуть кошти

За рахунок акцизного податку на солодкі газовані напої плануємо додатково залучити 6 млрд грн, які підуть на лікування захворювань та здорове харчування у школі.

Про це заявив голова медичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Михайло Радуцький в ефірі національного телемарафону «Суспільне. Спротив».

«Зареєстровані у Верховній Раді два законопроєкти: № 9032-1 та № 9033-1 передбачають, що на мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин встановлюється ставка податку у розмірі 0,1 євро (4 грн) на 1 л напою. Другий – визначає, що 50% виручених коштів спрямовуються на реалізацію програм профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Ще 50% буде спрямовано на програму дитячого харчування в школах, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська», – розповів він.

Голова комітету зауважив, що у 2016 році ВООЗ закликала до глобальних заходів щодо зменшення споживання солодких газованих напоїв, зокрема й впровадження акцизного податку. За оцінками організації, зростання ціни на солодкі напої на 20% за рахунок оподаткування може призвести до скорочення їхнього споживання приблизно на ті ж самі 20%, таким чином запобігаючи ожирінню та діабету.

За дослідженням ВООЗ, 83% людей у віці 18-49 років вживають солодкі газовані напої щоденно. На відміну від цукру з продуктів харчування, цукор із напоїв (особливо газованих) засвоюється занадто швидко, що перевантажує нашу підшлункову залозу та печінку.

В одній склянці солодкого газованого напою приблизно 20-25 грам цукру, або ж 5 чайних ложок. Це дорівнює 30% норми цукру за день. Якщо ж випити літр такого напою, рекомендована норма цукру на день буде одразу перевищена. Відповідно регулярне вживання таких напоїв може призвести до цукрового діабету. Наразі в Україні понад 1 млн страждають на це захворювання.

«Головна мета законопроєкту – зменшити кількість українців, які регулярно вживають солодкі газовані напої. Відповідно менше наших громадян захворіють на діабет чи захворювання кишково-шлункового тракту. І спрямувати гроші від нового податку на лікування таких захворювань та здорове харчування школярів», – сказав Михайло Радуцький.

За оптимістичними підрахунками, податок на солодкі газовані напої дозволить додатково зібрати близько 6 млрд грн за рік. Зазначу, що це додаткові кошти, адже держава сьогодні вже фінансує лікування діабету та реформу шкільного харчування, яка проводиться за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Важливо відзначити, що ці кошти підтримають невеликі фермерські господарства, які продають здорові продукти та фермерське молоко.

Також народний депутат звернув увагу на те, що загалом понад 50 країн світу запровадили податки на солодкі напої у різних формах.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy