Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Аграріїв із зони бойових дій автоматично звільнятимуть від податків – Олександр Гайду

  • 296
Аграріїв із зони бойових дій автоматично звільнятимуть від податків – Олександр Гайду

Ухвалення законопроєкту №7632, який зокрема передбачає звільнення від податків для аграріїв із зони бойових дій та тих, які працюють на засмічених мінами деокупованих землях, суттєво допоможе фермерам та пришвидшить процес розмінування.

Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Близько 5 мільйонів гектарів сільгоспземель в Україні є потенційно небезпечними. Вони заміновані, забруднені вибухонебезпечними речовинами або ж на них ведуться бойові дії. Використовувати їх за призначенням найближчим часом буде неможливо. А тому потрібно підтримати аграріїв, які на них працювали, і звільнення від податків стане одним з таких кроків», – запевнив Гайду.

Він додав, що найбільш критично це питання стоїть для аграріїв з Миколаївщини, Херсонщини та Запорізької області.

За словами голови профільного комітету, законопроєкт №7632 передбачає автоматичне звільнення від податків для аграріїв, чиї землі знаходяться в окупації або в зоні бойових дій.

«Фермери, які не можуть обробляти землі через потенційне забруднення вибухонебезпечними предметами, мають подавати заяви до місцевих органів самоврядування. Після обстеження земель та передачі інформації до Держгеокадастру їх також звільнять від оподаткування. Ще один механізм, за яким аграріїв звільнять від сплати на землю, – це консервація потенційно небезпечних ділянок», – пояснив Гайду.

Окрім цієї підтримки парламент працює над спрощенням порядку розмінування сільгоспземель, а проблема очищення полів від вибухонебезпечних предметів на постійному контролі парламентського аграрного комітету, Мінагро, ДСНС, Міноборони та представників Держгеокадастру.

«Ми далі працюємо над спрощенням порядку розмінування земель та фіксації забруднених територій. Крім того, намагаємось залучати міжнародних партнерів до співпраці, адже нам потрібна техніка та спеціалісти. Очікуємо на підтримку World Food Programme (WFP) і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Наші аграрії повинні якнайшвидше почати обробку земель, адже від цього залежить продовольча безпека не тільки України, а й усього світу», – наголосив голова профільного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy