Новий реабілітаційний проєкт на Харківщині: іпотерапія для захисників
- 35
На Харківщині стартувала нова програма психоемоційної реабілітації ветеранів за допомогою іпотерапії. Ініціативу реалізує обласний ветеранський простір «Пліч-о-пліч» за підтримки партнерів.
До першої групи долучилися десять ветеранів. Для них підготували цикл із десяти занять, спрямованих на психологічне відновлення, зниження рівня тривоги та напруги, відновлення внутрішньої рівноваги й формування навичок самодопомоги.
Голова фракції «Слуга Народу» в Харківській обласній раді Ігор Захарченко зазначив, що область продовжує розвивати програми підтримки ветеранів, які повернулися з фронту:
«Такі проєкти дають можливість не лише покращити психоемоційний стан захисників, а й зміцнити відчуття безпеки, отримати позитивний досвід взаємодії з тваринами та відчути підтримку людей, які проходять схожий шлях відновлення».
Заняття проходять під супроводом психолога, а також інструкторів з іпотерапії та верхової їзди. Організатори наголошують, що спілкування з кіньми та перебування в безпечному середовищі допомагають учасникам краще справлятися з емоційними навантаженнями, відновлювати впевненість у собі та знаходити нові ресурси для адаптації до мирного життя.
