Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Михайло Радуцький про систему раннього виявлення раку: Держава запускає нові програми

  • 175
Михайло Радуцький про систему раннього виявлення раку: Держава запускає нові програми

В Україні через повномасштабну війну суттєво скоротився обсяг скринінгів та первинної діагностики онкологічних захворювань. Як наслідок, значно зросла кількість пацієнтів, які звертаються вже на III–IV стадіях, коли лікування є складнішим, дорожчим та менш ефективним.

Про це заявив народний депутат від партії «Слуга Народу», голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький під час відкриття шостого міжнародного онкологічного конгресу oncoHUB «Uptodate 6.0 + ESMO».

«На жаль, війна суттєво вдарила по профілактичній медицині. Відтерміновані обстеження означають пізніші діагнози, а це – втрачений час, складніше лікування і більше людських втрат. Наше завдання – відновити доступ до скринінгів і забезпечити сучасний рівень діагностики по всій країні», – наголосив Михайло Радуцький.

Народний депутат нагадав, що за останні роки держава зробила низку важливих кроків для системного розвитку онкологічної допомоги.

«Йдеться, зокрема, про затвердження Стратегії контролю злоякісних новоутворень до 2030 року та ухвалення законів, спрямованих на боротьбу з факторами ризику виникнення раку», – зазначив очільник медичного комітету.

Михайло Радуцький поінформував про заходи, що мають збільшити відсоток раннього виявлення раку та покращити якість лікування пацієнтів.

«Закуповуємо сучасне обладнання – лише за останні два роки придбано 21 лінійний прискорювач. Верховна Рада збільшила фінансування централізованих закупівель ліків на 3,2 млрд грн, що дозволить вже цього року Національній агенції «Медичні закупівлі України» провести додаткові закупівлі та забезпечити пацієнтів, у тому числі онкологічних. З наступного року стартує програма національного чекапу 40+ – комплексний скринінг для громадян віком від 40 років. Також уперше буде розпочато вакцинацію від вірусу папіломи людини», – повідомив парламентар.

Михайло Радуцький подякував медикам за працю в умовах війни: у бомбосховищах, під обстрілами, за операції, які рятують життя та повертають до строю українських захисників.

«У час стрімкого розвитку медичних технологій особливо важливо проводити такі конференції, обмінюватися досвідом і впроваджувати новітні методи лікування. Це безпосередньо впливає на якість медичних послуг і життя наших пацієнтів», – підсумував очільник комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy