Прифронтові громади Чернігівщини звернулися до Уряду з пропозиціями змін
- 2

Більше коштів на оплату праці вчителям та скасування вимоги співфінансування освітніх проєктів – таку заяву підтримали учасники зустрічі «Освіта для стійкості та перемоги: діалоги прифронтових громад», організованої в обласному центрі Асоціацією прифронтових міст та громад разом з Чернігівською ОВА. Ключові зміни посилення стійкості освіти в громадах, які щоденно тримають удар війни, – це збільшення освітньої субвенції з державного бюджету через запровадження додаткового коефіцієнта, а також скасування або ж мінімізація вимоги співфінансувати з місцевих бюджетів відповідних громад дороговартісні освітні проєкти з облаштування укриттів, харчоблоків, освітніх просторів та інших.
«Для Чернігівщини, як і для інших прифронтових областей, зараз важливо зберегти людей. І суттєвий компонент у цьому – якісна освіта. Фундамент для майбутнього наших дітей. Уряд приділяє чимало уваги освіті. Діє низка програм підтримки: укриття, автобуси, харчоблоки, розвиток профтехосвіти. Днями прийнято постанову про доплати педагогам, які працюють у прифронтових громадах, зокрема на Чернігівщині. Але для прикордоння, яке має менше ресурсів і вагому частку спрямовує на оборону, потрібна додаткова допомога. Зокрема, для реалізації масштабних проєктів, які визначатимуть спроможності нашої освіти у майбутні десятиліття», – сказав начальник Чернігівської ОВА, голова обласної організації «Слуги Народу» В’ячеслав Чаус, який узяв участь у заході.

Також у заяві акцентують на необхідності розроблення державної програми облаштування безпечних споруд у закладах дошкільної освіти і передбачення її фінансування вже наступного року, облаштування укриття для очного навчання до будівництва підземних шкіл, а також передбаченні субвенції на оплату праці персоналу закладів дошкільної освіти.
