Держава підтримує гірські населені пункти
- 27

Держава продовжує підтримувати гірські населені пункти Буковини.
Уряд ухвалив рішення збільшити на 20 відсотків щомісячні доплати громадянам, які постійно проживають, працюють або навчаються на території населених пунктів, яким надано статус гірських.
Згідно з документом доплати нараховуватимуться до:
• пенсій,
• державних соціальних допомог,
• стипендій, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.
Як повідомили у Чернівецькій ОВА, право на отримання доплат також мають внутрішньо переміщені особи, які фактично проживають у гірських населених пунктах.Нагадаємо, на початку цього року з державного бюджету виділено 35 мільйонів гривень на підтримку гірських громад Чернівецької області: Усть-Путильській — 4,9 млн грн, Конятинській – 6 млн грн, Селятинській – 8,3 млн грн, Путильській – 15 млн гривень.
За словами депутата Чернівецької обласної ради Андрій Маковей від «Слуги Народу», така увага до гірських населених пунктів свідчить про розуміння керівництвом держави їх реальних потреб.

Для обласної влади, продовжує депутат, це питання залишається одним із пріоритетних, оскільки на Буковині є багато таких громад і більшість з них потребують постійної підтримки для нормального життя і розвитку: статус гірських мають 64 населені пункти, які входять до складу 8 територіальних громад Вижницького та Чернівецького районів.