Три громади Чернігівщини стали переможцями в конкурсі проєктів розвитку від Expertise France
- 30
Три громади регіону визначено переможцями конкурсу «Day.Che – Відбудовуємо Чернігівщину краще» в результаті проведеного відбору. Зокрема, Корюківська отримає кошти на будівництво укриття в садочку, Менська – на капітальний ремонт гімназії та Носівська – на будівництво укриття в лікарні.

«Це не просто перемога, це реальний крок до змін, на які мешканці так довго чекали. Громада отримає 15 тисяч євро на розроблення проєктної документації. Наша гімназія, яка з 2027 року стане академічним ліцеєм, нарешті отримає шанс провести комплекс заходів, що покращать не тільки зовнішній вигляд, але й дозволять забезпечити комфортні умови навчання в теплих, світлих, безпечних класах. Ми довели: коли громада, влада й міжнародні партнери об’єднуються – виходить потужний результат», – сказав Юрій Стальніченко, секретар Менської міської ради від «Слуги Народу».
Загалом 11 громад області отримали цільову підтримку в межах проєкту RELEVE, що втілюється французьким агентством міжнародного технічного співробітництва Expertise France через пілотну програму LocalDev Capacity щодо розбудови місцевого потенціалу для управління проєктами розвитку інфраструктури. Із жовтня 2024 року в районах організаторами проводився поглиблений соціально-економічний аналіз, який визначав реальні потреби кожної території, створювалися робочі групи для доопрацювання місцевих пріоритетів. Під час навчань від проєкту представники громад опанували структуровану програму із 7 модулів – від ідентифікації до формулювання, включаючи використання системи DREAM, підготовку технічної та фінансової документації, залучення фінансування, реалізацію та моніторинг.

«Попри всі труднощі, Чернігівщина відновлюється. Регіон у цьому підтримують як держава, у тому числі через програму «єВідновлення», так і міжнародні партнери. Дуже вдячний за допомогу кожній країні. Серед них Франція, яка завжди асоціюється зі швидкістю прийняття рішень. І це не тільки щодо відновлення. Це й підвищення інституційної спроможності громад, і розвиток проєктного менеджменту, і допомога в просторовому плануванні. Ми маємо регіональну угоду про співпрацю з Іль-де-Франсом, поглиблюємо міжмуніципальні зв’язки. Тепер підбиваємо певні підсумки по RELEVE в частині проєктів, які вже в системі DREAM. До речі, наша область одна з кращих за кількістю проєктів у згаданій системі», – зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.