740 млрд грн: Податкова служба відіграє важливу роль у фінансуванні оборонних потреб країни
- 108
Державна податкова служба відіграє важливу роль у фінансуванні оборонних потреб країни. За підсумками минулого року кожна третя гривня, яка пішла на оборону з державного бюджету, була зібрана саме Податковою службою.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань оподаткування податком на додану вартість Олексій Леонов.
«За підсумками минулого року кожна третя гривня, яка пішла на оборону з державного бюджету, була зібрана саме Податковою службою. Тобто торік 2,1 трлн гривень пішло на обороноздатність нашої держави, з них 740 млрд грн зібрано саме податківцями», – зазначив парламентар.
За його словами, цього року податківці також мають вагомі досягнення.
«За п’ять місяців 2024 року Податкова перечислила до державного бюджету майже 483 млрд грн, до місцевих бюджетів – 169,7 млрд грн. Надходження до загального фонду державного бюджету у січні-травні цього року становили майже 441 млрд грн», – розповів Леонов.
Парламентар також акцентував на значних змінах у податковій сфері в контексті офіційного старту переговорів про вступ України до ЄС.
Він нагадав: 27 грудня минулого року уряд затвердив національну стратегію доходів до 2030 року. Саме цей документ визначає пріоритетні заходи та строки реформування і проведення податкового адміністрування у відповідність до правил Європейського Союзу.
Водночас, зазначив він, Організація економічного співробітництва та розвитку підтвердила успішне проходження Державною податковою службою України оцінювання глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей.
«Це є важливим досягненням. Тобто наші партнери визнали Україну дійсно надійним партнером, що дозволяє розпочати здійснення автоматичного обміну інформацією з іноземними компетентними органами. Це означає, що у Державної податкової служби найближчим часом з’явиться інформація про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також ціла низка фінансової інформації щодо сплати податків за кордоном, опції доходів, видів діяльності, чисельності працюючих і будь-якої іншої інформації, яка може бути необхідна саме для Податкової служби в Україні», – пояснив Олексій Леонов.
Він додав, що до кінця року очікується повна зміна підходів у роботі Державної податкової служби, завдяки переходу на європейську практику управління податковими ризиками. Це має підвищити рівень прозорості та системності в роботі служби.
«Дуже важливе питання, тому що в Податковій службі вже розроблено антикорупційну програму, сформовано перелік корупційних ризиків, започатковано обов’язкове проведення незалежного опитування платників податків щодо оцінки діяльності податкового органу, що також відповідає всім європейським стандартам», – підсумував Олексій Леонов.