Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

8 європейських досягнень: Марія Мезенцева про успіхи української делегації в ПАРЄ

8 європейських досягнень: Марія Мезенцева про успіхи української делегації в ПАРЄ

Одна з найактивніших делегацій в ПАРЄ, широке представництво в керівництві політичних груп Асамблеї, проведення саміту Кримської платформи, робота над ратифікацією Стамбульської конвенції, захист прав людей на тимчасово окупованих територіях.

Про перемоги-2021 та плани-2022 розповідає народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева, яка рік тому очолила Постійну делегацію Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

У 2021 році, якщо брати до уваги відгуки іноземних колег та керівництва Ради Європи, Україна була однією з найактивніших делегацій в ПАРЄ. Зокрема, щорічне дослідження медіадепартаменту ПАРЄ показує, що Україна потрапила в топ-3 країн за частотою згадування в офіційних джерелах ПАРЄ та Ради Європи за весь рік. Основні 7 досягнень у ПАРЄ у 2021 році були такими.

1«Делегація багатьох питань»

«Україна – делегація одного питання» – так колеги з ПАРЄ прокоментували нашу діяльність за 2014-2019 рр. Українська делегація попереднього скликання дійсно порушувала в основному одне питання – російської агресії в Криму та на Сході України. 

Сьогодні ми ні в якому разі не забуваємо про цю проблему. Більше того, ми обговорюємо її не лише у воєнній площині, а порушуємо й питання верховенства права, демократії, свобод людини – тобто основних фундаментальних цінностей Ради Європи. Втім, наша делегація у 2021 році була напрочуд активна і не обмежилася лише цією проблематикою.

2Ширше представництво 

Україна у 2021 році отримала ширше представництво в керівництві політичних груп. Зокрема, Євгенія Кравчук стала віцепрезиденткою політичної групи АЛДЕ (лібералів), а я – віцепрезиденткою політичної групи Європейської народної партії. За 2021 рік українська делегація стала ініціатором більше десятка ініціатив для доповідей, а наші члени делегації були обрані доповідачами з певних актуальних питань, які будуть розглядатися в ПАРЄ. 

3Активізація процесу ратифікації Стамбульської конвенції

Ми організовуємо багато зустрічей з експертним середовищем, з органами Ради Європи, проводимо роз’яснювальну роботу серед виборців, з представниками релігійних організацій, а також мотивуємо народних депутатів України за підтримку цього важливого документу. Головним результатом на зараз стало те, що Президент України публічно видав заяву про підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Очікуємо на завершення цього процесу в 2022 році.

Нагадаю, Стамбульська конвенція спрямована на захист прав жінок і запобігання насильству в Європі разом з Європейською конвенцією з прав людини.

4Захист громадян на тимчасово окупованих територіях

Українська делегація в ПАРЄ постійно тримає у фокусі питання забезпечення прав  людини на тимчасово окупованих територіях України і вимагає цього від Ради Європи та ПАРЄ. Під час літньої частини сесії ПАРЄ всупереч російському лобі ми змогли пришвидшити розгляд питання про захист прав кримських татар на пленарному засіданні ПАРЄ.

5Кримська платформа

У серпні 2021 року був організований та втілений парламентський вимір саміту Кримської платформи – більше 60 осіб з різних парламентів світу прибули до Києва. Ми не обмежились лише гостями з ПАРЄ, а й запросили делегатів з Парламентської асамблеї НАТО та ОБСЄ. Надзвичайним успіхом стало запрошення та приїзд Генеральної секретарки Ради Європи пані Буріч до Києва двічі – на саміт Кримської платформи, а потім вже в якості повноцінного робочого візиту.

Представники парламентів, амбасад, почесних консульств із різних країн – Іспанії, Албанії, Польщі, Грузії, Латвії, Чехії, Йорданії – відвідали і безпосередньо саміт Кримської платформи, і  КПВВ Каланчак та Чаплинка на адмінмежі Херсонської області та Криму. Цей візит стане продовженням виміру Кримської платформи і надасть змогу побачити міжнародним представникам, як працюють пункти перетину, наскільки цивілізовано його організовано.

6Група Помпіду проти наркотиків

Українська делегація провела необхідну адвокаційну та бюрократичну роботу, щоб процедура ратифікації і набуття членства у Групі Помпіду пришвидшились. І в 2021 році це сталось. Участь у Групі – важливий інструмент, що допомагатиме у подоланні проблеми вживання наркотичних засобів. Він відкриє додаткові можливості для залучення міжнародної технічної допомоги, вивчення та запровадження міжнародного досвіду у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків, а також значно розширить міжнародне співробітництво у цій галузі.

7Нові формати співпраці з іноземними партнерами 

7-8 червня 2021 року на запрошення делегації Туреччини в ПАРЄ відбувся робочий візит до Анкари. Це перший обмін в історії робочими візитами на рівні делегацій ПАРЄ в такому форматі. І в 2022 році ми вже плануємо підтримувати такий формат роботи і маємо низку запрошень від іноземних делегацій.

У такому форматі з січня по квітень ми зустрілись з уповноваженими представниками Німеччини, Швеції, Італії, Франції, Великобританії, Туреччини, а також новим очільником Офісу Ради Європи в Україні. Крайня наша зустріч відбулася у Zoom-форматі з Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні Еріком Сведалом та його Офісом.

Окремо представники нашої делегації зустрічаються з послами держав-членів Ради Європи, а також парламентарями інших держав-членів Ради Європи.

8. Нові групи в ПАРЄ

Ми підготували в межах ПАРЄ заяву про створення неформальної групи щодо підтримки Кримської платформи на рівні делегатів ПАРЄ. І ми вже маємо підписи делегацій Туреччини, Польщі, Литви, Іспанії. А Швеція, Франція, Норвегія виявили інтерес до ініціативи. В 2022 році на цьому треку робота лише посилюватиметься і продовжиться. 

Також планується посилення групи «Балтік+», куди входять Україна, Латвія, Литва, Естонія і Грузія, у контексті співпраці в інформаційній сфері. Йдеться про створення міжнародного Центру з протидії пропаганді та платформи для недопущення та попередження випадків політичних переслідувань.

Крім того, можливе і розширення самої групи «Балтік+». Ми вже залучили туди Польщу, Чехію, Данію й очікуємо на інші країни.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy