Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

7 головних питань про надзвичайний стан – відповідає Олена Шуляк

7 головних питань про надзвичайний стан – відповідає Олена Шуляк

РНБО звернулася до Верховної Ради із закликом запровадити надзвичайний стан по всій території України, крім Луганської та Донецької областей. Що конкретно передбачається та чи зміниться щось у житті українців? На ці та інші найпоширеніші питання про режим надзвичайного стану відповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк у своєму телеграм-каналі.

1. Надзвичайний = воєнний?

Ні, це різні правові режими. Надзвичайний стан – це інструмент, який дає змогу превентивно реагувати на загрози.

2. Навіщо потрібен НС?

Він дасть більше можливостей спеціальним службам, Міністерству внутрішніх справ, конкретним адміністраціям на місцях ефективніше та оперативніше реагувати на можливі виклики.

3. Що конкретно передбачатиме НС?

Це залежатиме від того, що реально відбувається на тій чи іншій території. Це буде гнучке рішення, щоб можна було реагувати на розвиток ситуації. У разі загострення чи дестабілізаційних актів – буде більше інструментів реагування.

4. Що зміниться для звичайних громадян?

По факту – нічого. Хіба що помічатимете більше перевірок на дорогах, контролю на вулицях і навколо державних установ, важливих об’єктів економіки та інфраструктури. інфраструктурних обʼєктах. Це рішення ухвалюється для того, щоб правоохоронний, прикордонний та спецслужбістський компоненти держави були ефективнішими в наявних умовах.

5. Чи вводитимуть воєнний стан?

Наразі це питання не обговорюється. Це рішення може бути ухвалене тільки в разі значного погіршення безпекової ситуації та зовсім інших ескалаційних кроків Росії.

6. А мобілізація?

Теж не обговорюється. Наразі додаються лише 36 тисяч резервістів. Це резервісти першої хвилі. Люди, які вже мають бойовий досвід і можуть додати максимум до оборони вже зараз.

7. Чому не вводять надзвичайний стан у Луганській і Донецькій областях?

Там триває Операція обʼєднаних сил і це регулюється іншими правовими інструментами.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy