Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

600 тис. грн на повноліття: Олена Шуляк розповіла, як працюватиме економічний паспорт

  • 13087
600 тис. грн на повноліття: Олена Шуляк розповіла, як працюватиме економічний паспорт

Після ухвалення пакету законів про економічний паспорт із 2023 року на рахунки українців, народжених із 1 січня 2019 року, щороку нараховуватимуть дві мінімальні заробітні плати (нині це 6,5 тис. грн). Загалом після досягнення повноліття кожна дитина отримає близько 20 тис. дол. або 600 тис. грн.

Про це розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

За її словами, економічні паспорти українців фінансуватимуться з Фонду майбутніх поколінь. Гроші туди будуть надходити за рахунок рентних платежів за користування надрами.

«30 років нашими надрами користувалася невеличка купка людей, які давно стали олігархами. А українці не мали до них жодного доступу не зважаючи на те, що за Конституцією надра належать народу України», – наголосила Олена Шуляк.

Вона пояснила, що відкривати рахунок дитині не потрібно – все відбуватиметься автоматично після отримання свідоцтва про народження. Інформація про новонародженого вноситься в реєстр, створюється рахунок у Фонді майбутніх поколінь і тоді запускається накопичення коштів.

Витратити їх можна буде на придбання житла, навчання в українських вишах, перерахувати на накопичувальний пенсійний рахунок. Кошти виплачують після досягнення повноліття, але в разі серйозної хвороби дитини їх можна буде отримати достроково.

«Щоб максимально захистити ці кошти, держава направлятиме їх на облігації внутрішньої державної позики – це державні цінні папери, які захищені від знецінення, на них буде отримуватися дохід у вигляді відсотків. Ці кошти будуть акумулюватися в цьому фонді, працюватимуть на економіку України, вкладатимуться в державні цінні папери, а з 2037 року почнуть виплачуватися українцям, які досягнуть повноліття», – додала очільниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy