Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

2 млрд грн до бюджетів громад: ВР ухвалила закон про акциз на тютюн

  • 5452
2 млрд грн до бюджетів громад: ВР ухвалила закон про акциз на тютюн

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №5719 про зарахування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів до бюджетів громад. За – 268 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає зміну механізму зарахування та розподілу надходжень акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів між бюджетами місцевого самоврядування.

«Після ухвалення законопроєкту надходження до місцевих бюджетів можуть зрости на 2 млрд грн. Акциз із роздрібного продажу тютюнових виробів надходитиме безпосредньо за місцем продажу в кожній громаді: казначейство зараховуватиме його до відповідних місцевих бюджетів», – пояснив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

Відповідно до законопроєкту, Державна податкова служба буде зобов’язана щомісячно розраховувати частки для зарахування акцизного податку до відповідного місцевого бюджету на основі даних реєстраторів розрахункових операцій.

Законопроєкт №5719 системно пов’язаний і є похідним від законопроєкту №5600 щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

«У законопроєкті №5600 ми централізуємо акцизний податок. А ухвалений сьогодні законопроєкт №5719 у свою чергу передбачає його автоматичне адміністрування і захищає місцеві бюджети», – додав член Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Мотовиловець.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy