Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

12 млн за незаконне будівництво: у Раді показали суми майбутніх штрафів за порушення (ІНФОГРАФІКА)

  • 9917
  • 1
12 млн за незаконне будівництво: у Раді показали суми майбутніх штрафів за порушення (ІНФОГРАФІКА)

Законопроєкт №5655 про реформу містобудування, який нині у Верховній Раді готують до другого читання, передбачає високі штрафи за порушення у будівельній сфері. Сума стягнення за порушення для різних об’єктів складатиме до 950-ти прожиткових мінімумів (2,357 млн грн) і більше.

Про це розповіла народна депутатка, одна з авторів законопроєкту та голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування Олена Шуляк.

За її словами, законопроєкт №5655 про реформу містобудування окрім впровадження тотальної цифровізації, налагодження якісних контролю та нагляду, передбачатиме і штрафи для замовників за порушення низки законів і норм у будівельній сфері.

Штрафи передбачені для об’єктів усіх класів наслідків, проте найвищими вони будуть для замовників будівництва класу СС2 та СС3. Зокрема замовників, які зводять об’єкти без права на будівництво, чекають штрафи від 370 до 400 прожиткових мінімумів (992,4 тис. грн для СС2) і від 900 до 950 прожиткових мінімумів (2,357 млн грн для СС3).

Законопроєкт передбачає і класифікацію штрафів, яка від тяжкості порушення може множити штрафи у 2,3 чи 5 разів. Наприклад, замовник будівництва об’єкту класу СС3, що незаконно проводить будівельні роботи на пам’ятці архітектури, буде змушений сплатити штраф у 5-кратному розмірі, що становить майже 12 млн гривень.

«Хочемо організувати систему штрафів, яка б справді мотивувала будувати чесно. Звісно, в межах Єдиної електронної системи в будівництві, робота якої запроваджується з реформою на постійній основі, обманути закон не вдасться. Але ми все одно хочемо перестрахуватися штрафами. Важливо розуміти, що переконливі суми ми передбачили якраз для об’єктів класу наслідків СС2 і СС3. Тобто для тих, хто будує магазини, бізнес-центри, торгові центри, багатоквартирні будинки, житлові комплекси і т.д. Штрафи ж для будинків чи невеликих об’єктів, які зводять фізичні особи, порівняно з іншими будуть адекватними», – розповіла Олена Шуляк.

Додамо, що разом зі штрафами в межах реформи містобудування для порушників парламентарі готують і кримінальну відповідальність. Остання передбачена законопроєктом №5877 про посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності.

У цьому документі, посеред іншого, суттєво доповнені норми Кримінального кодексу в частині самовільного зайняття земельної ділянки та самочинного будівництва. Наприклад, за незаконне будівництво, що створило небезпеку чи призвело до тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі чи масового захворювання населення, пропонується карати позбавленням волі на термін від трьох до п’яти років.

Нагадаємо, в основі реформи містобудування лежить законопроєкт №5655 про механізми зміни роботи на будівельному ринку, щоб зробити його максимально ефективним і без корупції. Зокрема державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт буде відбуватися виключно через електронну систему. У ній будь-який замовник зможе подати на реєстрацію таке право лише при умові, що необхідні для реєстрації документи вже занесені до е-системи або відповідних реєстрів (мова щодо інформації про право на землю, містобудівні умови та обмеження, позитивний висновок експертизи тощо).

Цей законопроєкт парламент планує розглядати в другому читанні вже у грудні 2021 року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Владислав
Владислав
2 роки тому

А що робити з об’єктами які вже побудовані незаконно?

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy