Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

100 млн тонн будівельних відходів внаслідок війни: як Україні впоратись із екологічними викликами

  • 249
100 млн тонн будівельних відходів внаслідок війни: як Україні впоратись із екологічними викликами

Серед багатьох серйозних екологічних викликів, які повстали перед Україною внаслідок російської збройної агресії, одним з нагальних є ліквідація щонайменше 100 млн тонн будівельного сміття, яке утворилося внаслідок руйнувань. Щоб впоратись із цими викликами, надважливо застосовувати принципи циркулярної економіки та створити інфраструктуру для повторного використання тонн руїн, які утворились внаслідок війни.

Про це під час всеукраїнського вебінару для лідерів громад, організованого Всеукраїнською Асоціацією ОТГ спільно з Асоціацією професіоналів довкілля PAEW розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

За її словами, врахування екологічних викликів, серед яких і переробка будівельного сміття, надважливе на всіх етапах планування відновлення та розвитку. Крім цього, згідно з принципами циркулярної економіки, у будівельному секторі мають бути створені стратегічні ринки та інфраструктура для сортування та відокремлення матеріалів, а також їхнього перероблення із подальшим повторним використанням.

«Для цього потрібно акумулювати таке сміття на спеціальних майданчиках і додати його переробку на будівельні матеріали у пріоритетні сфери для інвестування. Втім, надважливо і напрацювати законодавчі механізми для переробки будівельного сміття на будівельні матеріали та імплементувати законодавство ЄС в питанні управління відходами до українського законодавства», – резюмувала Олена Шуляк. 

Нардепка нагадала, що у більшості держав вже зараз частка переробки будівельних відходів становить в середньому близько 50% від загального обсягу виробництва будматеріалів. Наприклад, у Нідерландах у повторне використання йде близько 90% будівельних відходів, в Данії – 81%, у Великобританії – 45%, у Фінляндії – 43%. Тому Україна, переконана очільниця профільного комітету, може стати хабом для експорту матеріалів та експертизи в ЄС та світі, спираючись на післявоєнний досвід такої переробки. При цьому нам вкрай важливо напрацювати та застосовувати в цьому питанні найкращі спеціальні технології та стандарти використання вторинної сировини.

Нагадаємо, у серпні 2023 року, у парламент ухвалили урядовий законопроєкт № 8138, відомий як закон про інвестнянь. Він розширює можливості для реалізації інвестиційних проєктів в Україні – передбачає часткову компенсацію вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, а також розширює сфери, у яких може реалізуватися інвестиційний проєкт зі значними інвестиціями. Зокрема йдеться і про переробну промисловість.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy