Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

10% з військового ПДФО піде на військові частини

  • 756
10% з військового ПДФО піде на військові частини

Верховна Рада підтримала законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у держбюджет. Відтак 10% з ПДФО буде спрямовано на військові частини.

Про це повідомила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Такі зміни дозволять нам зміцнити матеріально-технічне забезпечення військових частин, що вкрай необхідно в умовах війни рф проти України. Окрім того, бойові бригади зможуть оперативно закупляти усе необхідне для посилення своєї обороноздатності, терміново ремонтувати техніку тощо», – наголосила вона.

Як уточнила Голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради, народна депутатка «Слуги Народу», відтепер з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військове ПДФО» спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ (Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України) на дрони – 13 млрд грн і Міноборони на закупівлю артилерійських систем – 13 млрд грн.

Законопроєктом передбачається, що з 1 січня до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, «військове ПДФО» розподіляється в таких пропорціях:

45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн);
45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн);
10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).

«Звичайне ПДФО» залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення).

Окрім того, у 2024 році реверс не вилучається з усіх громад, всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями, а села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном (зараз тільки міські громади можуть здійснювати).

«Залишки на рахунках ОМС можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки: соціальні, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо. Ніякого будівництва», – підсумувала Підласа.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy