Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

10 тисяч українців отримали ваучери на навчання новій професії з початку року — Данило Гетманцев

  • 90
10 тисяч українців отримали ваучери на навчання новій професії з початку року — Данило Гетманцев

Уже 10 тисяч українців отримали ваучери на навчання за державні кошти з початку 2024 року та зможуть здобути нову професію, спеціальність чи підвищити свій професійний рівень. Держава профінансувала їхнє навчання на 75 млн грн.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Данило Гетманцев.

Як уточнив парламентар, цей проєкт розрахований на осіб, які вже мають певну освіту, не зареєстровані як безробітні та впродовж останніх трьох років не користувались можливістю пройти навчання за рахунок держави, зокрема, з числа вразливих на ринку праці категорій (люди старше 45 років, ВПО, особи з інвалідністю, ветерани тощо).

«Ваучер можна використовувати для навчання за 124 нині доступними професіями. Сума ваучера на сьогодні становить 30 280 гривень. Якщо вартість навчання дорожча, то потрібно буде доплатити різницю», – пояснив Гетманцев.

За його словами, високе безробіття на сьогодні – один з ключових викликів для української економіки.

«У результаті повномасштабної війни зруйновано або пошкоджено тисячі підприємств, які припинили або значно згорнули діяльність. Змушені були покинути свої постійні місця проживання та роботу мільйони українців – працевлаштування є однією з найсерйозніших проблем для внутрішньо переміщених осіб», – зауважив народний депутат.

На його думку, програму необхідно масштабувати – і за спектром професій, за якими здійснюється підготовка, і за кількістю охоплених нею осіб. Крім того, потрібно активно залучати до процесу роботодавців – як у частині наповнення та корекції навчальних програм, так і задля їхнього стикування з тими, хто освоює нову професію.

«На численних зустрічах з різноманітними галузевими асоціаціями та бізнесами постійно чую про те, що для них дефіцит кадрів – один з найсерйозніших викликів, тож програми здобуття нової професії чи кваліфікації треба зробити одним з ефективних механізмів реагування на цей виклик», – підсумував Данило Гетманцев.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy