Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

«Декрет для тата»: депутат Павло Фролов про свою відпустку із догляду за дитиною

«Декрет для тата»: депутат Павло Фролов про свою відпустку із догляду за дитиною

Більше двох місяців тому в Павла Фролова, народного депутата від «Слуги Народу», народилася донечка. Він першим серед колег взяв відпустку по новому закону про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який в народі отримав назву «декрет для тата». Ми розпитали Павла Фролова, чому він вирішив тимчасово змінити роботу у ВР на догляд за дитиною, як взяти таку відпустку та як часто він чує, що догляд за немовлям це жіноча справа?

Ви перший із народних депутатів, хто взяв відпустку із догляду за дитиною. Чому вирішили скористатися такою можливістю?

Я дуже люблю свою доньку та розумію, що їй із перших днів життя потрібна моя увага. Щоб я спілкувався із нею, турбувався, бавився, банально просто був поруч. На жаль, через робочий графік така можливість у мене була рідко. Йду на роботу дуже рано, приходжу пізно, вихідні також усі в роботі. Окрім голосувань безпосередньо в сесійній залі, багато часу йде на законодавчу роботу, засідання комітетів, відрядження та ефіри.

Тому я вирішив, що просто зобов’язаний скористатися шансом і взяти хоча б тиждень відпустки, щоб насолодитися батьківством і допомогти дружині з доглядом за донечкою. Хочу показати своїм прикладом, що взагалі така можливість тепер існує. Щоб чоловіки допомагали своїм дружинам, на рівних брали участь у вихованні, занурювались у батьківство з перших днів.

Думаю, багато читачів захочуть спитати, а як же робота у Верховній Раді?

Моя відпустка триватиме 11 днів. Я навмисно обрав дати, які майже не припадають на пленарний тиждень. Адже голос кожного депутата під час ухвалення законів дуже важливий, тому я не хотів пропускати роботу в сесійній залі. Решту можна зробити і віддалено. Проте я намагаюсь сконцентруватися саме на дитині.

Перші дні вашої відпустки вже пройшли. Чи вдалося повністю присвятити себе донечці?

Стараюся повністю «переключитися». Були лише невеличкі телевізійні включення, а так я повністю дні проводив із донькою. Враження чудові. Походити, погуляти, поносити на руках – це таке просте, але велике щастя.  Дуже надихає та розслабляє.

Така відпустка доступна всім чоловікам?

Так. У квітні ми ухвалили законопроєкт №3695 про так званий «декрет для тата». Він урівняв можливості матері та батька на догляд за дитиною. Тепер чоловік, дружина якого народила дитину, може взяти до 14 днів оплачуваної відпустки. Скористатися цією можливістю потрібно до того, як малюку виповнилося три місяці. При цьому чоловік та жінка не обов’язково мають перебувати в офіційному шлюбі. Право на таку ж відпустку мають бабуся, дідусь чи інший родич, який доглядає за дитиною.

Також закон визнав право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку рівним правом матері та батька. Раніше чоловік міг оформити такий декрет тільки після надання довідки з місця роботи чи навчання матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету.

Як чоловікові оформити відпустку для догляду за дитиною?

Так само, як і жінці. Я просто написав відповідну заяву та узгодив із керівництвом парламенту і фракції період своєї відпустки.

Деякі скептики закону писали, мовляв, роботодавці не захочуть оплачувати чоловікам таку відпустку. Чи справді це так?

За законом роботодавці зобов’язані надати таку відпустку. Якщо вони відмовляються – ви можете звернутися до компетентних органів, наприклад, до Держпраці, і відстояти своє право.  Це така сама законна відпустка, як, наприклад, щорічна.

Чи зіштовхувалися зі стереотипами, що це нібито не чоловіча справа, а вихованням дитини повинна займатися жінка?

Подивимося по реакціях на це інтерв’ю. Можливо, хтось і буде хіхікати. Розумію, деяким прихильникам патріархальної моделі сім’ї чи тим, хто підтримує певні стереотипи, може здатися, що це нібито не чоловіче заняття.

Я ж вважаю, що виховання дитини – настільки чоловіча, наскільки й жіноча справа. Дитина – це спільна відповідальність. Виховувати, гуляти, турбуватися про неї – рівний обов’язок і батька, і матері. Для дитини важлива увага батька: незалежно від того, які в нього погляди на життя чи стереотипи з цього приводу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy